Letnia ofensywa inwestycyjna. Wakacje trwają, ale w Gminie Teresin nie zwalniamy tempa!
Lato to dla wielu czas odpoczynku, ale dla nas to również okres intensywnej pracy. W całej gminie równolegle realizowanych jest kilkanaście inwestycji, które mają poprawić komfort życia naszych mieszkańców: m. in. modernizacja dróg i infrastruktury, rozbudowa oświetlenia ulicznego, budowa nowych odcinków wodociągów i kanalizacji sanitarnej.
Od wielu tygodniu prowadziliśmy postępowania przetargowe oraz prace przygotowawcze kolejnych inwestycji, których efekty będą służyć mieszkańcom przez wiele lat.
Dziękujemy za wyrozumiałość wszędzie tam, gdzie prowadzone roboty mogą powodować chwilowe utrudnienia. To inwestycje w przyszłość naszej gminy, bo dobre zmiany nie mają wakacji.
Oto lista inwestycji, które są w trakcie realizacji, albo już zostały wykonane:
- Remont drogi gminnej – ul. Warszawskiej w miejscowości Teresin
- Przebudowa Al Księcia Druckiego – Lubeckiego w miejscowości Teresin
- Rozbudowa parkingu przy hali sportowej GOSiR w Teresinie
- Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w miejscowości Maszna i Paprotnia
- Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w ul. Diamentowej i ul. Motyli w miejscowości Granice
- Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej rozdzielczej w ul. Promiennej w miejscowości Paprotnia
- Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Paprotni
- Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Paprotni w meble i w sprzęt dydaktyczny
- Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Paprotni
- Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odgałęzieniami w ul. Miłej i ul. Strażackiej miejscowości Granice
- Przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Al. XX-Lecia w miejscowości Teresin
- Modernizacja oświetlenia ulicznego – 70 lamp solarnych zostanie zainstalowanych
w sołectwach na terenie gminy Teresin - Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” przy ul. Szkolnej w Szymanowie
- Budowa linii oświetlenia ulicznego w ul. Szyszkowej w Masznie
- Rozbudowa linii oświetlenia ulicznego w ul. Baśniowej w Teresinie oraz ul. Granicznej w Serokach-Wsi
W kolejnych tygodniach planujemy dalsze działania i prace inwestycyjne. O szczegółach będziemy Państwa informować.


