Planowane loty dronami nad gminą Teresin

Szanowni Państwo,

od 15 lutego 2026 r. m.in. na terenie gminy Teresin planowane są loty dronami nad obszarem projektowanej północnej obwodnicy lotniska (na odcinku od DK50 w Aleksandrowie do drogi powiatowej – Traktu św. Jana Pawła II w Teresinie). Działania te potrwają kilka dni roboczych. Celem prac jest udokumentowanie obecnego stanu terenu.

Ponadto, 16 lutego 2026 r. w rejonie miejscowości Strugi przeprowadzona zostanie wizja terenowa w ramach inwentaryzacji przyrodniczej.

Prace realizuje firma TRAKT Sp. z o.o. sp. k. w związku z projektem pn.:
„Opracowanie dokumentacji projektowej w stadium Koncepcji Programowej (KPD) dla Układu Drogowego łączącego Teren Lotniska CPK z siecią dróg publicznych”.

Wszyscy pracownicy wykonawcy będą posiadali imienne identyfikatory wydane przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny.

 

Wielkość czcionki
Kontrast