SZKOLENIE DLA OSÓB ZAGROŻONYCH WYSIEDLENIEM W ZWIĄZKU Z BUDOWĄ CPK I KDP

28 stycznia w remizie OSP Skrzelew miało miejsce szkolenie, którego zadaniem było pogłębienie wiedzy z zakresu wysiedlania w związku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego i Kolei Dużych Prędkości.

W spotkaniu zorganizowanym przez WKC Grupę Doradztwa na czele z Tadeuszem Szymańczakiem przybyło ponad 150 osób.

Uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Społecznego Wspólnie dla Sikorza i Okolic, przedstawiciele Stowarzyszenia Skreśleni przez CPK, radni, sołtysi, członkowie Społecznej Rady ds. CPK, byli również wykładowcy z zakresu geodezji i spraw związanych z wysiedlaniem, a także rzeczoznawca majątkowy i biegły sądowy – informuje Tadeusz Szymańczak.

Podczas szkolenia zebrani mogli zapoznać się z informacjami na temat tzw. Programu Dobrowolnych Nabyć Nieruchomości (metody działania spółki, zagrożenia dla właścicieli nieruchomości, zagadnienia związane z wyceną nieruchomości, pomoc prawna wywłaszczeń nieruchomości czy powództw cywilnych właścicieli nieruchomości).

Na spotkanie zaproszeni zostali m.in. członkowie komisji ds. CPK w sejmiku mazowieckim oraz posłowie.

Spotkanie trwało trzy godziny, była cała masa pytań i wątpliwości, na które szczegółowo odpowiadali wykładowcy. Wyrażono deklarację podjęcia z nami współpracy, a nawet reprezentowania nas w trudnym procesie wykupów czy wywłaszczeń. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany współpracą w obronie naszych nieruchomości, zapraszamy do kontaktu – dodaje Tadeusz Szymańczak.

Redakcja, fot. Nie dla CPK fb

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast