KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW GMINY TERESIN

W ostatnich latach, a zwłaszcza podczas pandemii i po lockdownie obserwujemy wzrost masy ciała u Polek i Polaków.  Życie w ciągłym stresie, praca zdalna, mniejsza ilość zdrowego ruchu niekorzystnie wpływają na nasz stan zdrowia i samopoczucia. Te i inne elementy przyczyniły się nawet do zmian nawyków żywieniowych i bezpośrednio efektem tego jest wzrost odsetek osób, nie tylko z nadwagą, ale i z coraz większą otyłością.

 

Według danych GUS nadwagę ma już trzech na pięciu dorosłych Polaków, co czwarty jest otyły. Dane te pokazują, jak duży jest to problem w dzisiejszych czasach. Dodatkowej powagi sytuacji dodaje fakt, iż otyłość jest bezpośrednią przyczyną występowania wielu schorzeń lub znacząco zwiększa ryzyko ich występowania. Cukrzyca, zespół metaboliczny, zaburzenia gospodarki hormonalnej, choroby układu krążenia, dyslipidemie, przewlekły stan zapalny są często wynikiem nadmiernej masy ciała i nadmiernie rozbudowanej tkanki tłuszczowej.

Jeśli interesuje Cię profilaktyka, bo nie chcesz być w grupie ryzyka, a może już do niej należysz, to koniecznie skorzystaj z bezpłatnego badania profilaktycznego organizowanego dla mieszkańców Gminy Teresin.

Badanie przesiewowe, podczas którego zostaną przeprowadzone pomiary antropometryczne (wzrost, masa ciała i obwody) oraz skład ciała metodą BIA, która pozwala określić zawartość tkanki tłuszczowej, poziom nawodnienia organizmu, zapotrzebowanie energetyczne organizmu, wiek metaboliczny, czy zawartość tkanki tłuszczowej trzewnej.

Celem badania jest zwiększenie świadomości mieszkańców Gminy Teresin na temat prawidłowej masy ciała, nadwagi, i otyłości związanej ze złymi nawykami żywieniowymi oraz niską aktywnością fizyczną.

Przesiewowe badanie składu ciała prowadzi dietetyczka oraz instruktorka kulturystyki Marta Stolarska.

Badania odbywają się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, hala sportowa przy szkole podstawowej, gabinet na piętrze.

 

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ BADANIE I ANALIZĘ SKŁADU CIAŁA JUŻ DZIŚ

ZADZWOŃ, tel: 780009951

Akcja trwa do końca września (30.09.2023 r.)

 

Wielkość czcionki
Kontrast