BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI 2023

 11 listopada 2023 r., w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w całym kraju dla uczczenia pamięci bohaterów tamtych dni odbyły się przeróżne imprezy sportowe w tym „Biegi Niepodległości”. Nie ma w Polsce lepszej okazji, by wyrazić jednocześnie swoją sportową pasję i patriotyzm. Biegacze w sposób radosny i w bardzo dużym gronie spędzili Święto Niepodległości na ulicach wielu miast.

 

W biegach mogły wystartować dzieci, młodzież, dorośli, a nawet całe rodziny. I tym razem mogliśmy liczyć na naszych zawodników, którzy w tak licznym składzie pojawili się w różnych miejscowościach.

 

  1. Sochaczewski Bieg Niepodległości

W biegu głównym na trasie 6 km ulicami Sochaczewa, w którym wystartowało ok. 170 osób zwyciężył Tomasz Mikulski. Trzecie miejsce zajął Kamil Skorupa. 

5. Sochaczewski Bieg Niepodległości

II Bieg Niepodległości Płońsk

I tu wielka niespodzianka, ponieważ ponownie na starcie wśród 124 zawodników pojawił się Tomasz Mikulski, który tym razem wywalczył 2. miejsce w biegu na 5 kilometrów. To się nazywa wielka sportowa pasja!

 

XI Bieg Niepodległości w Józefowie

Silna reprezentacja pojawiła się na starcie w biegach ulicznych w Józefowie. W roczniku 2009-2010 na dystansie 2 km zwyciężyła Oliwia Rylska. Kolejne miejsca zajęły nasze znakomite zawodniczki: Maja Kornatowska (3), Kaja Walendziak (4), Anna Walendziak (5). 

XI Bieg Niepodległości w Józefowie

„W Drodze do Wolności” – Otrębusy

Uczniowski Klub Sportowy Otrębusy zorganizował biegi przełajowe z okazji Święta Niepodległości pod nazwą „W Drodze do Wolności”. W biegach na 600 m w swojej kategorii wiekowej zwyciężyły Oliwia Matyska oraz Daria Duda. W biegu na 400 m, pokonując nawet chłopców, zwyciężyła nasza młoda niezawodna Zofia Seroczyńska.

„W Drodze do Wolności” – Otrębusy

II Janowiecki Bieg Niepodległości

To impreza, w której w roli organizatora, jak również uczestnika wystąpiła trenerka naszego klubu – Inga Andryszczyk. W kategorii Open zdobyła 3 miejsce. 

II Janowiecki Bieg Niepodległości

  1. Bieg Niepodległości – Warszawa

To była tegoroczna najliczniejsza impreza biegowa w Polsce. Oprócz biegu na 10 km, rozegrano jeszcze inne sportowe wydarzenia. Dokładnie 378 osób w wieku 10-14 lat rywalizowało w Mili Niepodległości – wyścigu na dystansie 1918 m. W biegu tym wystąpił Filip Olejnik, zajmując 3. miejsce!

33. Bieg Niepodległości – Warszawa

„WyBIEGnij spod Pierzyny”, czyli malcanowski bieg na 1918 m

12 listopada 2023 r. na terenie Gminy Wiązowna odbył się bieg przełajowy. Trasy poszczególnych dystansów wiodły w większości ścieżkami leśnymi Nadleśnictwa Celestynów. W biegu na 1918 m wystąpiła Lena Suchowolak, która zajęła 1. miejsce wśród kobiet. 

„WyBIEGnij spod Pierzyny”, czyli malcanowski bieg na 1918 m

żródło: UKS Filipides Teresin

Wielkość czcionki
Kontrast