TAK SIĘ BAWILIŚMY, CZYLI TERESIŃSKA NOC CZERWCOWA ‘2024

Ideą Teresińskiej Nocy Czerwcowej jest integracja pokoleniowa. W imprezie tej uczestniczą całe rodziny. Organizatorzy zapewniają podczas niej rozrywkę dla wszystkich – od malucha po seniora. Nie inaczej było i w tym roku. Na plenerowej scenie i wokół niej wiele się działo. Wydarzenie poprowadzili jak zwykle niezawodni Joanna Cieśniewska (TOK) i Bartłomiej Staniaszek (Radio Sochaczew).

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników mnóstwo atrakcji. Pierwszy na scenie wystąpił z animacjami cyrkowymi dla dzieci Magiczny Klaun. Zaraz potem sceną zawładnęła legenda polskiej muzyki rozrywkowej, czyli zespół „Trubadurzy”, którego piosenki, takie jak „Znamy się tylko z widzenia” czy „Przyjedź mamo na przysięgę”, znają prawdopodobnie wszyscy. Później przyszedł czas na koncert finalisty The Voice of Kids i zwycięzcy programu „Twoja twarz brzmi znajomo” Kuby Szmajkowskiego. Wisienką na torcie był występ niekwestionowanej gwiazdy tegorocznej edycji TNC, świętującego swoje 45-lecie zespołu Dżem, z nowym wokalistą, synem legendarnego Ryśka Riedla – Sebastianem. Widownia była oczarowana nie tylko perfekcyjnym wykonaniem piosenek, ale także interakcją zespołu z publicznością. Przed koncertem Dżemu publiczność rozgrzała grupa Tak, Tak z Teresińskiego Ośrodka Kultury. W międzyczasie rozegrano Mistrzostwa Sołectw Gminy Teresin w przeciąganiu liny. Najmocniejsi okazali się reprezentanci Serok – Wsi, którzy otrzymali czek na 10 tys. zł (do wykorzystania na rozwój infrastruktury sołectwa). Drugie miejsce wywalczył Ludwików (7 tys. zł), trzecie natomiast były ex equo Topołowa i Seroki – Parcela (po 3 tys. zł). Nie zabrakło tradycyjnej grochówki serwowanej przez wójta Gminy Marka Olechowskiego oraz oczywiście tego wszystkiego, co na festynie znaleźć się musi – były więc karuzele, dmuchańce, liczne kramiki oraz stoiska gastronomiczne. Gośćmi specjalnymi TNC byli przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Teresinem gmin partnerskich – bułgarskiej Szabli oraz ukrańskiego Zbaraża. Wydarzenie stało się doskonałą okazją do ogłoszenia informacji o przekazaniu samochodu pożarniczego, będącego dotychczas na wyposażeniu OSP w Mikołajewie, zbaraskim strażakom, którzy ze narażeniem życia niosą pomoc wszystkim potrzebującym w trakcie działań wojennych. Wśród gości wydarzenia nie zabrakło także starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Łącznego.

Kto był, na pewno nie żałował. Teresińska Noc Czerwcowa po raz kolejny bowiem okazała się imprezą przygotowaną perfekcyjnie, podczas której można było spędzić miło czas w gronie rodziny i przyjaciół, słuchając dobrej muzyki i bawiąc się razem.

Głównym organizatorem pikniku był Teresiński Ośrodek Kultury na czele z dyrektorem Mariuszem Cieśniewskim, Wójt i Rada Gminy Teresin, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej.

 

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast