„Niezbędnik rodzica w kontekście edukacji” – relacja ze szkolenia z Fundacją Autism Team

 

28 maja o godzinie 17:00 w przestrzeni „Dworzec To Kultura” miałam przyjemność zorganizować wyjątkowe spotkanie dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu. Jako współzałożycielka lokalnej grupy wsparcia, od dawna marzyłam, by zorganizować wydarzenie, które nie tylko dostarczy wiedzy, ale przede wszystkim da rodzicom poczucie siły i sprawczości. I tak się właśnie stało.

 

Szkolenie pt. „Niezbędnik rodzica w kontekście edukacji” poprowadziła Sylwia Kowalska – dyrektor zarządzająca Fundacji Autism Team. Towarzyszyła jej Ewelina Błachowicz – Koordynatorka Klubu Świadomych Rodziców. Obie panie przyjechały do nas z ogromem wiedzy, serca i zrozumienia dla naszych codziennych wyzwań, a to wszystko dlatego, że również są mami dzieci ze spektrum autyzmu. 



 

Tematem spotkania były prawa dzieci w spektrum w systemie edukacji – temat trudny, ale niezwykle ważny dla każdego z nas. Sylwia Kowalska nie tylko w przystępny sposób przekazała ogrom praktycznej wiedzy, ale – co równie ważne – przywróciła nam nadzieję. Nadzieję na to, że naszym dzieciom naprawdę może być lepiej. Uświadomiła nas, jak wiele mamy możliwości jako rodzice i jak ważna jest nasza świadomość i determinacja.

 

Uczestnicy spotkania byli pod ogromnym wrażeniem zarówno merytorycznego poziomu szkolenia, jak i atmosfery wzajemnego wsparcia. Wiele osób mówiło po spotkaniu, że wyszło z niego zainspirowanych, wzmocnionych i… mniej samotnych.

 

Z całego serca dziękuję Fundacji Autism Team za obecność i ogromne zaangażowanie, a wszystkim uczestnikom – za obecność, otwartość i zaufanie. Wierzę, że to dopiero początek pięknych, wspólnych działań na rzecz naszych dzieci.

 

Partnerem wydarzenia była Gmina Teresin.

 

Anna Zajączkowska

Organizatorka i współzałożycielka Grupy Wsparcia dla rodziców dzieci w Spektrum Autyzmu

Wielkość czcionki
Kontrast