Ferie zimowe w Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Budkach Piaseckich

         Ferie  zimowe, to obok wakacji najbardziej wyczekiwany przez dzieci okres w roku szkolnym. Po kilkumiesięcznym wysiłku umysłowym nadeszła pora na zasłużony odpoczynek. Niektórzy uczniowie wyjeżdżali w góry, nad morze, inni na obozy narciarskie. Nie wszyscy jednak  mieli pomysł na spędzenie czasu wolnego.

Dla tych uczniów zorganizowane zostały zajęcia i atrakcje w szkole. Ważne jest bowiem, aby ta chwila odpoczynku od nauki, nie zamieniła się w nudę i bezczynność.

          Pod hasłem „ Ferie zimowe zdrowe i radosne” uczniowie  spędzili czas zimowego wypoczynku zorganizowany w szkole. Zaplanowane atrakcje były różnorodne i bardzo ciekawe.

           Zwolenników aktywności fizycznej zainteresowały wyjazdy na lodowisko w Sochaczewie. Powszechnie przecież wiadomo, że jazda na łyżwach to nie tylko świetna zabawa, ale rozwijająca forma aktywności poprawiająca równowagę, psychomotorykę i koordynację. Kręcąc piruety na lodzie dzieci świetnie się bawiły w swoim gronie i zacieśniały więzi.

Do pasjonatów aktywnego wypoczynku skierowana była również propozycja wyjazdu do Parku Trampolin „ Hangar 646” w Warszawie. Powszechnie  przecież wiadomo, że ruch pozytywnie wpływa na rozwój organizmu. Dzieci pokonywały tory przeszkód, wspinały się i skakały do basenów wypełnionych gąbkami.

            Miłośnikom wielkich konstrukcji spodobała się możliwość obejrzenie wystawy klocków Lego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na olbrzymiej powierzchni pojawiły się setki eksponatów. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się Katedrze Notre Dame czy wieżom World Trade Centre zbudowanym z klocków. Największy aplauz zdobyli bohaterowie książek czy filmów dla dzieci i młodzieży. Nikt nie przeszedł obojętnie obok figury Harrego Pottera czy Minionków. Zainspirowane dzieci mogły za zakończenie puścić wodze fantazji i samodzielnie tworzyć budowle z przygotowanych klocków.

         Tym, którzy czas wolny lubią spędzać spokojniej zaproponowano wyjazd do kina Odeon w Sochaczewie na film pt.: „ Superpies i Turbokot”.

        Równolegle z wyjazdami odbywały się zajęcia w szkole. Plastyczne, rozwijały wyobraźnię, sportowe uczyły współpracy i zdrowej rywalizacji a komputerowe bezpiecznego korzystania z Internetu. Wszystkie wyjazdy finansowane były ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Teresinie. Dzięki wsparciu dzieci mogły skorzystać z różnorodnego programu zajęć i nie nudziły się w ferie. Spędzały czas w swoim gronie, poznawały się lepiej i integrowały. To był bardzo miło spędzony czas.

Paulina Piotrowska

Wielkość czcionki
Kontrast