UDANY MEDALOWY POCZĄTEK ROKU ŁUCZNIKÓW LKS MAZOWSZE TERESIN

W pierwszy weekend lutego w Legnicy odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie. W zawodach startowali łucznicy LKS Mazowsze Teresin, zdobywając dwa medale.

W zawodach wzięło udział 196 zawodników z ponad 50 klubów. Rywalizacja trwała trzy dni. Sensacji nie było i po tytuły sięgnęli zawodnicy, którzy jeszcze przed imprezą byli wymieniani w gronie faworytów do zwycięstwa. Najlepiej z naszych zawodników i zawodniczek spisały się Alicja i Małgorzata Maciągowskie, Maria Małolepsza i Natalia Skrok. Dziewczyny wywalczyły drugie miejsce i srebrny medal, ulegając w finale zawodniczkom LKS Łucznik Żywiec. Na trzecim miejscu podium rywalizację zakończył bloczkowy Mixt Magdalena ZygmunciakRobert Świątek. Bardzo dobrze w Legnicy strzelała także Małgorzata Maciągowska, która indywidualnie zajęła 6. miejsce. Magdalena Zygmunciak była 8. Drużyna mężczyzn w składzie: Dominik Kozłowski, Miłosz Olczak, Krystian Kryszkiewicz zakończyła rywalizację na 5. miejscu.

Jak powiedział w rozmowie z PAP Józef Baściuk, prezes organizatora imprezy Łucznika Legnica, najważniejsze było, aby zawody zostały w ogóle przeprowadzone i przebiegły według programu. – I to się nam udało, co w tych dziwnych covidowych czasach wcale nie było takie oczywiste. Mistrzostwa rozbiliśmy na trzy dni, aby w jednym momencie w hali nie było więcej niż 60 osób. Poziomem zawodów też możemy być zadowoleni, bo startowała krajowa czołówka – dodał.