GODNA PŁACA ZA CIĘŻKĄ PRACĘ!

 PROTEST ROLNIKÓW

23 lutego, zgodnie z zapowiedziami, tuż po godzinie 7:00, z Kuznocina w kierunku Warszawy wyruszyła kolumna setki traktorów, by zaprotestować przeciwko działaniom rządu. Rolnicy, blokując drogę krajową nr 92, walczyli o poprawę swojego losu. Towarzyszyło im jakże wymowne hasło: „Godna płaca za ciężką pracę!”. Rolniczy protest zorganizowała Agrounia, która opowiada się za obroną rynku krajowego i rodzinnych gospodarstw rolnych.

Rolnicy ciągnikami wyjechali z Sochaczewa o godzinie 7.00. Do stolicy wjechali od zachodniej strony miasta. W warszawie dołączyli do nich rolnicy z prawie wszystkich województw. W proteście wsparli ich górnicy, pracownicy i przedsiębiorcy. Protestujący rolnicy twierdzą, że za rok wielu z nich nie będzie mogło uczestniczyć w takich akcjach, bo pójdą na etat i zrezygnują z prowadzenia gospodarstw, jeśli praca na roli dalej ma stanowić hobby, a nie godny zarobek i byt dla wielu polskich rodzin. Dlatego też podstawowym postulatem uczynili hasło: „Godna płaca za ciężką pracę!”.

W proteście udział wzięli również członkowie Stowarzyszenia Stop CPK. Około godziny 8.00 do kolumny kierującej się na Warszawę dołączyło 30 traktorów z Teresina. 

– Nie zgadzamy się na to, żeby pozbyć się majątku, naszej ziemi, za takie ceny, jakie nam proponują. To nasza ziemia, po ojcach, dziadkach, gdzie mamy się potem przeprowadzić? – mówił dla farmer.pl oburzony Piotr Wójcik z Gminy Teresin, sprzeciwiający się powstaniu CPK w formie zaproponowanej przez rząd.

Redakcja, fot. Paweł Pałuba

 

Wielkość czcionki
Kontrast