Z ZAPAŚNICZYCH MAT

PUCHAR POLSKI KADETÓW – CHĘCINY 2022. WYGRANA BARTŁOMIEJA NOWAKOWSKIEGO

W dniach od 4 do 6 marca 2022 roku w Chęcinach odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym – Chęciny 2022.

W turnieju udział wzięło siedmiu zawodników z naszego klubu. Puchar Polski wywalczył w kategorii wagowej do 71 kg Bartłomiej Nowakowski, a Dawid Bielski w kategorii wagowej do 51 kg wywalczył medal srebrny.

Pierwszy tegoroczny start naszych zawodników należy uznać za udany, sześciu debiutantów w grupie wiekowej kadetów i jeden będący drugi rok kadetem, w rywalizacji ze starszymi często o dwa lata zawodnikami, podejmowali walkę i każdy z nich wygrał przynajmniej jeden pojedynek. Najstarszy z naszych zawodników Bartłomiej Nowakowski, jak przystało na ubiegłorocznego Mistrza Polski Kadetów w wadze do 65 kilogramów, odniósł w tym roku zdecydowane zwycięstwo w wadze do 71 kilogramów. Bardzo dobrze zaprezentował się też ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików Dawid Bielski, który przegrał tylko w pojedynku finałowym. Wyśmienita postawa naszych zawodników zaowocowała zdobyciem czwartego miejsca w klasyfikacji klubowej na 68 sklasyfikowane kluby. Przyczyniła się też walnie do wywalczenia drugiej pozycji województwa mazowieckiego w klasyfikacji województw.

MISTRZOSTWA EUROPY U-23 PLOVDIV 2022

Na rozgrywanych w dniach 7-13 marca 2022 roku w bułgarskim Plovdiv Mistrzostwach Europy U23 w reprezentacji Polski wystąpił Patryk Ciurzyński, zawodnik LKS Mazowsze Teresin.

Patryk Ciurzyński na matach Plovdiv wystąpił reprezentował Polskę w kategorii wagowej do 74 kg w zapasach w stylu wolnym. W swym jedynym pojedynku przegrał na punkty 10:5 z zawodnikiem z Armenii. Mimo przegranej Patryk pokazał, że stać go na podejmowanie walki z najlepszymi zawodnikami naszego kontynentu. Patryk ma 21 lat i to jego pierwszy start w tej grupie wiekowej i w przyszłych latach może poprawić wywalczaną w tym roku siódmą lokatę, czego mu jak najbardziej życzymy.

PUCHAR POLSKI KADETEK – KARLINO 2022

W dniach od 11 do 13 marca 2022 roku w Karlinie odbył się Puchar Polski Kadetek w zapasach w stylu wolnym – Karlino 2022.

W turnieju udział wzięły trzy zawodniczki z naszego klubu. Srebrny medal wywalczyła w kategorii wagowej do 65 kg Maja Nowakowska, brązowy medal zdobyła Karolina Zień w wadze do 49 kg, a Zuzanna Klata zajęła dziewiąte miejsce w kategorii do 46 kg.

Maja Nowakowska na matach Karlina osiągnęła swój największy sukces sportowy, po raz pierwszy stanęła na podium zawodów rangi Pucharu Polski Kadetek i to będąc w grupie kadetek pierwszy rok i rywalizując z zawodniczkami nawet od dwa lata starszymi.
Podobnie Karolina Zień, ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Młodziczek, wywalczyła swój pierwszy pucharowy medal w kategorii wiekowej kadetek. Zuzanna Klata mimo zajętego dziewiątego miejsca, pokazała swą postawą, że może w swojej kategorii wagowej rywalizować o najwyższe lokaty. Uległa minimalnie przy remisie 3:3 pierwszej zawodniczce swej kategorii wagowej i trzeciej 2 do 1.

PUCHAR POLSKI SENIORÓW – MILICZ 2022. WYGRANA EDUARDA GRIGORIEVA

W dniach od 11 do 12 marca 2022 roku w Miliczu odbył się Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym – Milicz 2022. W turnieju udział wzięło pięciu zawodników z naszego klubu.

Puchar Polski wywalczył w kategorii wagowej do 65 kg Eduard GrigorevFabian Niedźwiedzki w kategorii wagowej do 61 kg wywalczył medal srebrny, brązowe medale w wadze do 74 kg zdobyli Konstantin Vlasov i Kamil Rybicki.

W klasyfikacji klubowej zawodnicy LKS Mazowsze Teresin zajęli 3. miejsce na 33 sklasyfikowane kluby.

Już w dniach 26-31 marca w Budapeszcie na Mistrzostwach Europy Seniorów w zapasach w stylu wolnym, nasz kraj będą reprezentować dwaj zawodnicy naszego klubu, Edurad Grigorev w wadze do 61 kilogramów i Kamil Rybicki w kategorii wagowej do 74 kilogramów.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów – Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING – sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie – wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

źródło: mazowszeteresin.com