MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W ZAPASACH – BYDGOSZCZ 2022

4 czerwca 2022 roku w Bydgoszczy odbyły się LXXV Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym i XXX Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach kobiet. W zawodach udział wzięło dziewięciu zawodników i jedna zawodniczka z naszego klubu, a ich start zaowocował zdobyciem sześciu medali.

Tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 65 kilogramów zdobył Eduard Grigorev. Srebrne medale zdobyli Adrian Wagner i Kamil Rybicki, a brązowe medale wywalczyli Fabian Niedźwiedzki, Wojciech Wysocki i Patryk Ciurzyński.

Swój drugi tytuł Mistrza Polski zdobył nasz tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Europy Seniorów Eduard Girgorev. Eduard w bydgoskich zmaganiach wygrał swoje wszystkie walki przez przewagę techniczną, kończąc je już w pierwszych rundach i nie tracąc żadnego punktu technicznego. Adrian Wagner po raz drugi stanął na podium zawodów rangi Mistrzostw Polski Seniorów i podobnie jak przed czterema laty w Teresinie, zdobył tytuł Wicemistrza Polski.

Fabian Niedźwiedzki w Bydgoszczy zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski w grupie wiekowej seniorów. Kamil Rybicki tym razem nie obronił tytułu mistrzowskiego sprzed roku, w walce finałowej uległ aktualnemu Mistrzowi Świata Magomedmuradowi Gadzhievowi. Aktualnie Kamil ma już cztery medale z seniorskich Mistrzostw Polski, w tym dwa tytuły mistrzowskie. Wojciech Wysoki uległ tylko temu samemu zawodnikowi co Kamil i zdobył podobnie jak w zeszłym roku w Rzeszowie brązowy medal. Patryk Ciurzyński powiększył swój dorobek medalowy z seniorskich zmagań o brązowy medal. Stał się więc posiadaczem już trzech medali Mistrzostw Polski Seniorów – dwóch srebrnych i jednego brązowego.

Marta Mechocka, Kamil Makowiecki, Jakub Sieczka i Bartosz Staniaszek nie zdołali powiekszyć swych zdobyczy medalowych, ale ich postawa zasługuje również na duże brawa.

W klasyfikacji klubowej w zapasach w stylu wolnym, zawodnicy Mazowsza Teresin zajęli pierwsze miejsce na 35 sklasyfikowanych klubów. Również w klasyfikacji wojewódzkiej wolniacy z województwa mazowieckiego zdobyli pierwsze miejsce.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów – Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING – sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie – wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

źródło: mazowszeteresin.com

Wielkość czcionki
Kontrast