ROMANTYZM PO POLSKU

Data/Czas
 21/07/2022
 18:00 - 20:00


Plakat J.Zelnik

Plakat J.Zelnik

SPOTKANIE Z POLSKĄ POEZJĄ ROMANTYCZNĄ W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W TERESINIE

Aktor Jerzy Zelnik oraz pianistka Maria Skurjat-Silva wystąpią na scenie Dworca TO.Kultura w Teresinie. Wydarzenie słowno-muzyczne pod hasłem „Romantyzm po polsku” odbędzie się w czwartek 21 lipca.

200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie wydane zostały „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – dzieło, które zapoczątkowało epokę romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. Twórczość romantyków zajmuje szczególne miejsce w naszej kulturze i historii. Romantyzm przyniósł Polsce genialnych twórców i wybitne dzieła.

Gminna Biblioteka Publiczna w Teresinie przygotowała na tę szczególną okazję wydarzenie słowno-muzyczne „Romantyzm po polsku”, które odbędzie się 21 lipca 2022 r. o godzinie 18.00 w Dworcu TO.Kultura. W programie usłyszymy największe dzieła Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego w wykonaniu Jerzego Zelnika – wybitnego polskiego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, a towarzyszyć mu będzie pianistka Maria Skurjat-Silva.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Dofinansowane zostało z budżetu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast