WEEKEND POD ZNAKIEM STRAŻACKIEGO WSPÓŁZAWODNICTWA

Stadion im. Stanisława Wójcika w Teresinie przez weekend 10-11 września stał się areną strażackiego współzawodnictwa w gminnych i powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, którym towarzyszyły wspaniała atmosfera, doping publiczności i zdrowy duch rywalizacji.

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

Do rywalizacji przystąpiło 7 jednostek. Były one eliminacjami do zmagań powiatowych. Pierwszego miejsca z 2019 roku bronili druhowie z OSP Paprotnia. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Rywalizacja pomiędzy drużynami dostarczyła kibicom wielu emocji. Czwarty raz z rzędu najlepsi okazali się zawodnicy z Paprotni. Na drugim miejscu uplasowali się przedstawiciele OSP Szymanów.

Szczegółowe wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Grupa A (mężczyźni): 1. OSP Paprotnia – 96,35 pkt, 2. OSP Szymanów – 104,66 pkt, 3. OSP Budki Piaseckie – 112,38 pkt, 4. OSP Teresin -122,29 pkt.

Grupa C (kobiety): 1. OSP Budki Piaseckie – 120,80 pkt.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze gr. 1 – chłopcy (12- 15 lat): 1. OSP Szymanów – 97,53 pkt.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze gr. 2 – chłopcy (16 – 17 lat): 1. OSP Szymanów – 127,47 pkt, 2. OSP Budki Piaseckie – 191,50 pkt.

Zawodom bacznie przyglądał się wójt Gminy Teresin Marek Olechowski. Nie zabrakło również władz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych na czele z Prezesem Powiatowym dh. Andrzejem Tkaczykiem oraz Prezesów i Naczelników jednostek OSP Gminy Teresin.

Wójt Marek Olechowski, gratulując uczestnikom i zwycięzcom zawodów, podkreślił, że są chlubą naszej gminy. Życzył wszystkim strażakom satysfakcji z pełnionej misji, zawsze udanych akcji i bezpiecznych powrotów do domów.

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

Był to swego rodzaju finał tegorocznych zmagań strażaków ochotników z naszego powiatu. Organizatorem imprezy, która odbyła się pod honorowym patronatem starosty sochaczewskiego p. Jolanty Gonty, była Komenda Powiatowa PSP w Sochaczewie i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sochaczewie. Wzięły w niej udział najlepsze drużyny z jednostek OSP z terenu powiatu sochaczewskiego, wyłonione w drodze eliminacji gminnych.

Celem organizacji tego typu współzawodnictwa jest w szczególności mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, a także popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych z udziałem drużyn seniorów, zarówno mężczyzn jak i kobiet oraz drużyn młodzieżowych.

W otwarciu wzięło udział 20 drużyn startujących w zawodach, zaproszeni goście oraz przybyli na zawody mieszkańcy powiatu sochaczewskiego. Swoją obecnością zawody uświetnili m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kierzkowski oraz wójtowie z terenu powiatu sochaczewskiego, wśród których nie zabrakło Wójta Gminy Teresin Marka Olechowskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Bogdana Linarda. Nie zabrakło również władz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych na czele z Prezesem Powiatowym dh. Andrzejem Tkaczykiem, podinspektorem ds. ochrony przeciwpożarowej, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego, komendantem gminnym OSP w Teresinie Dariuszem Tartanusem oraz Prezesów i Naczelników jednostek OSP powiatu sochaczewskiego. Komendę Powiatową PSP w Sochaczewie reprezentował Komendant Powiatowy st. bryg. Piotr Piątkowski.

Zawody po raz kolejny zdominowała drużyna OSP Paprotnia w składzie: Łukasz Jagodziński, Dariusz Smoliński, Konrad Króliczak, Jarosław Wróblewski, Tomasz Ziąbski, Dariusz Ziąbski, Kamil Baczyński, Maciej Liberadzki oraz Mariusz Tkaczyk, która udowodniła, że nie ma od niej lepszej! W nagrodę będzie reprezentowała powiat sochaczewski podczas finału Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Druhowie z OSP w Szymanowie zajęli doskonałe 3. miejsce. Równie wyśmienicie zaprezentowali się zawodnicy OSP Budki Piaseckie, którzy stanęli na czele rywalizacji w grupie młodzieżowej 16-17 lat. W tej kategorii drugie miejsce wywalczyli młodzi strażacy z OSP Szymanów. W kategorii drużyn młodzieżowych 12-15 lat najlepsza okazała się OSP w Szymanowie. Z kolei OSP Budki Piaseckie zajęła 2. miejsce w kategorii kobiet. Okazuje się zatem, że strażacy w Gminie Teresin należą do jednych z najlepiej wyszkolonych w powiecie sochaczewskim.

Zwycięskie drużyny uhonorowano pucharami, okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Wydarzenie to było doskonałą okazją do obserwowania zmagań strażaków-ochotników na najwyższym poziomie oraz spróbowania wyśmienitego bigosu i wspaniałych słodkości specjalnie na tę okazję przygotowanych wespół w zespół przez Koła Gospodyń Wiejskich „Mazowianki” z Budek Piaseckich oraz „Szymanowianki” z Szymanowa.

Redakcja, fot. OSP Paprotnia

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast