MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETEK I KADETÓW

30 marca – 2 kwietnia 2023 roku w Chęcinach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w zapasach w stylu wolnym. W turnieju udział wzięły dwie zawodniczki i dziewięciu zawodników z LKS Mazowsze Teresin, a ich start zaowocował wywalczeniem sześciu medali. Srebrne medale wywalczyli Karolina Zień i Dawid Bielski. Brązowe medale zaś zawisły na szyjach Mai Nowakowskiej, Mateusza Zawadzkiego, Aleksandra Bielskiego i Braiana Kowalskiego.

W punktacji klubowej kadetki uplasowały się na ósmym miejscu na 57 sklasyfikowanych klubów, a kadeci na drugim na 68 sklasyfikowanych klubów zapaśniczych. W klasyfikacji wojewódzkiej mazowieckie zajęło trzecie miejsce w zapasach kobiet i drugie miejsce w zapasach w stylu wolnym kadetów.

Nasi wszyscy medaliści potwierdzili na matach Chęcin przynależność do krajowej czołówki swych kategorii wagowych, dobrze zaprezentował się również Patryk Kutyłowski, który uległ jedynie reprezentantowi Ukrainy, a w walce o brązowy medal przegrał jednym punktem z kolegą z klubu – Braianem Kowalskim.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek, zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trener prowadzących kadetów, juniorów i seniorów – Pawła i Artura Albinowskich.