MISTRZOWSKI START Z CPK

Program Sportowy Centralnego Portu Komunikacyjnego to doskonała propozycja skierowana do lokalnej społeczności – zwłaszcza szkół podstawowych, klubów sportowych oraz dzieci i młodzieży w nich trenujących. W tym roku podstawówki biorące udział w Programie otrzymają sprzęt sportowy oraz wsparcie finansowe w wysokości 100 tysięcy złotych. Pierwszym efektem Programu będą międzygminne, uczniowskie zawody w czwórboju lekkoatletycznym pn. „Mistrzowski Start z CPK”, które odbędą się 17 czerwca w Teresinie, z udziałem reprezentacji szkół nie tylko z gminy Teresin, ale także Baranów i Wiskitki.

Program stworzony przez Centralny Port Komunikacyjny (CPK) stawia na popularyzację sportu i ruchu, zachęcając do aktywnego wypoczynku i zdrowej rywalizacji. W jego ramach spółka planuje szereg działań, m.in. treningi i zawody lekkoatletyczne dla dzieci – „Mistrzowski Start z CPK”, obozy sportowe, wsparcie dla szkół na działania z zakresu wychowania fizycznego, akcję „Sportowe Granty CPK” skierowaną do klubów i stowarzyszeń oraz warsztaty dla rodziców dzieci trenujących regularnie różne dyscypliny sportowe.

We wszystkich 12 szkołach podstawowych z terenu gmin Baranów, Wiskitki i Teresin rozpoczęły się już przygotowania do jednego z elementów programu – zawodów lekkoatletycznych w czwórboju pod nazwą „Mistrzowski Start z CPK”. Wyłonią one 18-osobowe zespoły dziewcząt i chłopców z klas 4-6. Lekkoatletyka to sport ogólnorozwojowy, a konkurencje, w których rywalizować będą młodzi zawodnicy pozwalają na uniwersalne przygotowanie do uprawiania wszelkich dyscyplin. W międzygminnych zawodach, 17 czerwca w Teresinie kibice zobaczą zmagania w sprincie na 60 metrów, rzucie piłką palantową, skoku w dal i biegach na 600 (dziewczęta) i 1000 metrów (chłopcy). Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pakiety startowe, a na zwycięzców poszczególnych kategoriach i klasyfikacji drużynowej czekać będą medale, puchary i cenne nagrody rzeczowe. Wśród nich znajdą się m.in. bony na uczestnictwo w letnich obozach sportowych finansowanych przez CPK, skierowanych do dzieci i młodzieży. Gospodarzem i jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Teresin (GOSiR), na którego obiektach odbywa się wiele ważnych dla regionu zawodów: łuczniczych, lekkoatletycznych czy zapaśniczych, takich jak: Puchar Polski czy Międzynarodowy Turniej o Puchar Mazowsza.

– Cieszymy się, że „Mistrzowski Start z CPK” wzbogaci nasz kalendarz imprez sportowych, tym bardziej, że cały program popularyzuje sport, co jest również jednym z naszych głównych zadań. Społeczeństwo Teresina jest bardzo aktywne w dziedzinach takich jak: siatkówka, koszykówka, szachy, aerobik, a na naszych obiektach trenują zawodnicy aż 7 klubów sportowych m.in. zapaśnicy łucznicy, tenisiści – ziemni i stołowi, piłkarze czy lekkoatleci – mówi Krzysztof Walencik, dyrektor GOSiR Teresin.

– Jednym z głównych celów naszej działalności jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Chętnie angażujemy się również w organizowanie atrakcyjnych imprez sportowych i rekreacyjnych, więc nasz udział jako współorganizatora zawodów „Mistrzowski start z CPK” był naturalnym krokiem, tym bardziej, że czwórbój lekkoatletyczny to idealna forma, aby dzieci i młodzież „zarazić” lekkoatletyką, zwaną królową sportu – mówi Andrzej Andryszczyk, prezes i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Filipides” z Teresina, zrzeszającego 40 dzieci i młodzież trenujących lekkoatletykę.

 

Przygotowania do zawodów „Mistrzowski Start z CPK” prowadzą wybrani nauczyciele wychowania fizycznego. Pod ich czujnym okiem dzieci nie tylko mają okazję poruszać się na świeżym powietrzu, próbując swoich sił m.in. w dyscyplinach lekkoatletycznych, ale i przygotowywać się do finałowej rywalizacji na stadionie w Teresinie.

 

Patronami honorowymi programu są Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Polski Związek Lekkiej Atletyki i Gmina Teresin. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal tusochaczew.pl i Radio Sochaczew.

 

źródło: CPK

Wielkość czcionki
Kontrast