Posadzili “Las wspomnień”

Uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie oraz wolontariusze Magazynu Logistycznego Schenker w Teresinie posadzili 20 maja na terenie Nadleśnictwa Radziwiłłów, nieopodal leśniczówki Teresin, „Las wspomnień”. W sumie wysadzono 25 sadzonek dębu szypułkowego. Efekty będą widoczne za ponad 100 lat.

 

W sobotnie przedpołudnie, uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie wraz z wychowawczynią panią Agatą Dobrzyńską, rodzicami, rodzeństwem oraz pracownikami Magazynu Logistycznego Schenker w Teresinie, wzięli udział w akcji sadzenia drzew w teresińskim lesie. W ramach wolontariatu pracowniczego, edycja Zielony Czas Pomagania 2023, organizowanego przez panią Beatę Deleską z firmy Schenker, wolontariusze zrealizowali projekt pod nazwą „Las wspomnień – miejsce, do którego będziemy wracać”, według pomysłu pani Julity Niedzińskiej – mamy jednej z uczennic.

W związku z licznymi wysiedleniami na naszym terenie powstał pomysł stworzenia miejsca, do którego dzieciaki zawsze będą mogły wrócić niezależnie, gdzie będą mieszkać, do czego nawiązuje nazwa projektu. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Radziwiłłów, reprezentowanego przez leśniczego pana Rafała Kazimierskiego, na cel projektu został udostępniony fragment leśnej polany, na której uczestnicy akcji posadzili 25 dębów. Przy każdym z dębów stanęła tabliczka z imieniem opiekuna, jednocześnie nadając imię drzewkom. Uczniowie pod dębami zakopali własnoręcznie napisane listy jako przekaz do następnych pokoleń. Być może sami za kilkadziesiąt lat spotkają się ponownie w tym miejscu i odkopią swoje listy. Po sprawnie przeprowadzonej akcji sadzenia, wszyscy wolontariusze udali się do pobliskiej leśniczówki na wspólne ognisko z kiełbaskami i pieczonymi piankami. Czas przy ognisku upływał przy dźwiękach gitary, na której zagrała jedna z uczennic klasy 6 oraz na wspólnym śpiewaniu. Przeprowadzona akcja była świetną, międzypokoleniową integracją.

 

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast