MISTRZOSTWA POLSKI U15 W ZAPASACH – KIELCE 2023

Aleksander Bielski na pierwszym stopniu podium

W dniach 25-27 maja 2023 roku w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski U15. Na kieleckich matach wystąpiło pięciu zawodników LKS Mazowsze Teresin, a ich start zaowocował wywalczeniem trzech medali, po jednym każdego koloru.

Złoty medal i tytuł mistrza Polski wywalczył w kategorii 75 kg Aleksander Bielski i będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie. Ten utalentowany zawodnik zdobył swój szósty medal zawodów rangi Mistrzostw Polski, ale pierwszy z najcenniejszego kruszcu.

Mateusz Zawadzki na drugim stopniu podium

Mateusz Zawadzki (62 kg) wywalczył piąty, tym razem srebrny medal medal Mistrzostw Polski. Niestety nadal brakuje mu tego złotego, ale ten ambitny i pracowity zawodnik na pewno go jeszcze nie raz zdobędzie.

Karol Selerski na trzecim stopniu podium

Karol Selerski (68 kg) na matach Kielc zdobył swój pierwszy, brązowy medal rangi mistrzowskiej, ale naprawdę niewiele zabrakło, by stanął na najwyższym stopniu podium.

Medaliści Mistrzostw Polski U15 w zapasach Aleksander Bielski, Mateusz Zawadzki i Karol Selerski

Dwaj nasi pozostali reprezentanci, Maciej Chojnacki (44 kg) i Arsen Bondarenko (85 kg), walczyli bardzo ambitnie i byli bliscy zdobycia lokat medalowych. W przyszłym roku z pewnością pójdą w ślady swych starszych kolegów.

Reprezentanci LKS Mazowsze Teresin na Mistrzostwa Polski U15 Kielce 2023

Trener Artur Albinowski z pucharem za 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej

Dzięki bardzo dobremu występowi całej piątki zawodników LKS Mazowsze Teresin zajęło 3. miejsce drużynowo na 53 sklasyfikowane kluby.

Gratulacje i brawa dla naszych zawodników i ich trenerów.

źródło: LKS Mazowsze Teresin (zapasy)