LENA SUCHOWOLAK MISTRZYNIĄ POLSKI U20

Rewelacyjne zakończenie przygotowań do Mistrzostw Polski U20 w lekkoatletyce, które w dniach 18-20 lipca odbyły się w Lublinie. Zawodniczka UKS Filipides Teresin, podopieczna trenera Andrzeja Andryszczyka, wywalczyła złoty medal w biegu na 800 metrów.

Do rywalizacji krajowego, letniego czempionatu przystąpiło ponad 600 lekkoatletów z całej Polski. Dla zawodników UKS Filipides Teresin start w europejskiej stolicy młodzieży był niezwykle udany. Wywalczyli oni 25 punktów do współzawodnictwa sportu młodzieżowego oraz jeden, ale za to najcenniejszy, bo złoty medal Leny Suchowolak na 800 m. Biegaczka z Teresina popisała się świetną szarżą na finiszowej prostej i wygrała z czasem 2:08.43, pozostawiając za sobą wielkie nazwiska najpotężniejszych klubów w kraju, jak AZS AWF Warszawa czy Kraków. To ogromne osiągnięcie dla malutkiego klubu z Teresina, uzyskane w lekkiej atletyce – jednej z najbardziej wymagających dyscyplin na największej juniorskiej imprezie w Polsce!

Dziękujemy za wsparcie Gminie Teresin oraz GOSiR w Teresinie.