NOWE WIATY PRZYSTANKOWE W GMINIE TERESIN

W ostatnim tygodniu w kilku miejscowościach na terenie Gminy Teresin pojawiły się nowe przystanki autobusowe. Te tzw. obiekty małej architektury są też jednocześnie oryginalną promocją lokalnego samorządu.

– Dotychczasowe, delikatnie mówiąc, nie wyglądały najpiękniej. Wyjątkiem są odnowione kilka lat temu przez miejscową społeczność przystanki przy ulicy Pałacowej w Serokach. Część z nich jest zupełnie nowa, pozostałe są odnawiane. Nowe przystanki wyposażane będą w nazwę miejscowości, rozkład jazdy (w przypadku PKS) oraz kosze na śmieci. Dodatkowo są oklejane mapą gminy – informuje Marek Jaworski, dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Wiaty przystankowe poprawiają komfort osób oczekujących na autobus. Chronią podróżujących przed opadami atmosferycznymi oraz wiatrem i słońcem, szczególnie młodzież i dzieci dojeżdżające do szkół. Pierwsze „zliftingowane” przystanki już spodobały się mieszkańcom. Zobaczymy, jak długo utrzymają się w takim stanie. Dlatego też apelujemy, aby odpowiednio zadbać o ten element lokalnego krajobrazu. Wiaty mają służyć przede wszystkim mieszkańcom korzystającym z transportu. Stanowią również wizytówkę gminy. Mamy nadzieję, że nie padną ofiarą zabaw i żartów wandali, które doprowadzą do ich zniszczenia. To przecież nasze wspólne dobro! Wymiana kolejnych przystanków będzie zależna od rozwoju sytuacji, związanej z poszanowaniem tych obiektów.

Wykonawcą prac jest Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Teresinie.

 

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast