UKS FILIPIDES TERESIN – JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Bardzo udane rozpoczęcie sezonu przełajowego nastąpiło 7.10.2023 r. podczas zawodów w Wolborzu, jak również podczas XVI Jesiennych Regionalnych Mistrzostw LZS w Osuchowie. Tego dnia zawodnicy rywalizowali równolegle w dwóch miejscowościach.

Na starcie w Osuchowie pojawiły się 3 zawodniczki UKS Filipides Teresin, które godnie reprezentowały klub na dystansie 0,6 km. W roczniku 2010 – zwyciężyła Daria Duda, natomiast w roczniku 2009 – na 3. miejscu znalazła się Kaja Walendziak, zaś jej siostra Anna Walendziak wywalczyła 4. miejsce.

Podczas imprezy Cross Rosłon Kabaty 15.10.2023 r. utalentowana zawodniczka Oliwia Rylska zwyciężyła w biegu na 1 milę. Jest to cykliczne wydarzenie odbywające się w Parku Kultury w Powsinie, poświęcone pamięci trenera Sławomira Rosłona.

Kolejną imprezą, na której w październiku pojawili się zawodnicy UKS Filipides Teresin, był Mazowiecki Cykl Biegów Przełajowych – Cross przez Mazowsze. 28.10.2023 r. w Kobyłce młodzi sportowcy wzięli udział w biegach dziecięcych i młodzieżowych. Gościem specjalnym zawodów był Paweł Januszewski, jeden z najlepszych płotkarzy polskiej lekkoatletyki, Mistrz Europy z Budapesztu na 400 m przez płotki. Klub miał swoich reprezentantów we wszystkich kategoriach wiekowych. Wśród chłopców do lat 6 na dystansie 100 m zwyciężył Jakub Kornatowski. Na dystansie 300 m w kategorii 7-8 latki wystąpiły dwie zawodniczki: Natalia Piątkowska i Marcelina Rosa, zdobywając swoje pierwsze doświadczenia w biegach. W kategorii dziewczynek lat 9-10 na dystansie 300 m wystąpiły aż 4 reprezentantki, które znalazły się w czołówce biegu. Najmłodsza z nich Aniela Śniadoch zajęła 1. miejsce, Klara Lange – 2., Zofia Seroczyńska zameldowała się na 3. miejscu, a Natalia Dąbrowska była 5. Kolejna kategoria to już młodzież w wieku 11-12 lat i bieg na 0,6 km. Klub reprezentowała Wiktoria Śniadoch, która wywalczyła 2. miejsce. W ostatnim biegu na 1 km w kategorii 13-15 lat wystąpili Oliwia Rylska (1.), Oliwia Matyska (2.), Maja Kornatowska (3.) oraz Adrian Czułek (1.).

źrółdło: UKS Filipides Teresin