Z ZAPAŚNICZYCH MAT

MEMORIAŁ JERZEGO PIONKI W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Dobry występ zaliczyli młodzicy i dzieci reprezentyjący LKS Mazowsze Teresin podczas rozgrywanego 07 października Memoriału Jerzego Pionki.

I miejsca wywalczyli: Filip Kuśmirek (kat. wag. 38 kg), Oskar Izak (kat. wag. 32 kg), Mychailo Zaporozhchenko (kat. wag.27-29 kg) oraz Filip Górak (kat. wag. 66 kg). Srebrne medale zdobyli Daniło Suprun i Arsenii Bondarenko, natomiast na njniższym stopniu podium stanął Jan Piwowarski.

Memoriał Jerzego Pionki w Dąbrowie Górniczej

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK W ZAPASACH W STYLU WOLNYM OSIELSKO 2023

Młodzicy i młodziczki LKS Mazowsza Teresin udanie wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Zapasach Stylu Wolnym, które odbyły się 14 października w Osielsku.

Filip Kuśmirek (kat. wag. 38 kg) oraz Arsenii Bondarenko (kat. wag. 85 kg) zdobyli I miejsce, Wiktoria Bielska (kat. wag. 50 kg) zajęła II miejsce, natomiast brązowe medale zdobyli Oliwia Wilczek (54 kg), Oliwia Deleska (66 kg) oraz Maciej Chojnacki (48 kg).

W klasyfikacji drużynowej teresiński klub sklasyfikowany został na 4. miejscu.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Zapasach w stylu wolnym, Osielsko 2023

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MAKROREGIONU MŁODZIKÓW W ZAPASACH W STYLU KLASYCZNYM RADOM 2023

W czterech regionach w Polsce, w tym w Radomiu odbyły się zapaśnicze zawody zaliczane do punktacji w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Wiele punktów po turnieju uzyskali reprezentanci LKS Mazowsze Teresin.

Triumfatorem kategorii wagowej 85 kg okazał się Arsenii Bondarenko. Z doskonałej strony zaprezentowali się także Piotr Karaś (41 kg), Filip Kuśmirek (38 kg) oraz Maciej Chojnacki (48 kg), zdobywając brązowe medale. Po dobrych walkach wyższość przeciwników musiał uznać Jan Piwowarski, który znalazł się tuż za podium.

W klasyfikacji drużynowej teresiński klub sklasyfikowany został na 3. miejscu.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Zapasach w stylu klasycznym, Radom 2023

XXI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ZAPAŚNICZY „MUSU VILTUS” KŁAJPEDA 2023
W silnie obsadzonym turnieju na Litwie, który odbył się 21-22 października udział wzięło 4 reprezentantów LKS Mazowsze Teresin. Mogli się oni spotkać z zawodnikami z Łotwy, Estonii, Słowacji, Finlandii i oczywiście z Litwy.

Złoty medal w kategorii wagowej do 71 kg zdobył Mateusz Zawadzki. Brązowe medale wwywalczyli w kategorii 55 kg Dawid Bielski i w kategorii 80 kg Aleksander Bielski. Poza podium w tej samej kategorii uplasował się Patryk Kutyłowski.

XXI Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy „Musu Viltus, Kłajpeda 2023

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MŁODZIKÓW I DZIECI W ZAPASACH W STYLU WOLNYM MILICZ 2023

W silnie obsadzonym Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Dzieci w Zapasach Styl Wolnym -Memoriale Zdzisława Rokity w Miliczu, wystartowało prawie 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

LKS Mazowsze Teresin reprezentowało 11 zawodników. Bardzo dobrze, nie po raz pierwszy, walczył Adam Karaś (kat. wag. 32 kg), zajmując I miejsce. III miejsca wywalczyli Filip Kuśmirek (38 kg) oraz Maciej Chojnacki (48 kg). Walki o trzecie miejsca przegrali Piotr Karaś, Jan Piwowarski, Mychailo Zaporozhchenko, Daniło Suprun, Oskar Izak, którzy ostatecznie zostali sklasyfikowani na 5. miejscu. Dalsze miejsca zajęli Szymon Solski, Jan Śladewski, Antoni Zaporozhchenko.