MISTRZOSTWA POLSKI U20 I U23 – WYGRANE BARŁOMIEJA I FABIANA

Od 19 do 21 kwietnia w Staszowie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym.

 

W rywalizacji juniorów tytuł Mistrza Polski w kategorii do 79 kg wywalczył Bartłomiej Nowakowski. Zawodnik LKS Mazowsze Teresinj wygrał wszystkie swoje walki przez przewagi techniczne. Wielkie brawa dla naszego niezwykle utytułowanego zapaśnika, który na matach Staszowa zdobył już swój 12 tytuł Mistrza Polski. W rywalizacji młodzieżowców tytuł Mistrza Polski padł łupem Fabiana Niedźwiedzkiego, który wygrał rywalizację w kategorii wagowej do 74 kilogramów. Zwycięstwa Bartka i Fabiana cieszą tym bardziej, iż obaj dopiero od tego roku rywalizują w tych grupach wiekowych, a w pokonanym polu pozostawili przeciwników starszych nawet o dwa lata.

W rywalizacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski wystąpiło jeszcze czterech naszych zawodników. Wojciech Wysocki, startujący w tej samej wadze co Fabian, wywalczył brązowy medal, a Szymon Kaczorek był w tej kategorii wagowej 12. Patryk Ciurzyński zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 86 kilogramów. Blisko wywalczenia medalu był Jakub Sieczka, który przegrał pojedynek o brązowy medal w kategorii wagowej do 97 kg i został sklasyfikowany na wysokim piątym miejscu. W rywalizacji klubowej nasi młodzieżowcy wywalczyli 3. miejsce na 27 sklasyfikowanych klubów.

 

źródło: LKS Mazowsze Teresin /zapasy/

Wielkość czcionki
Kontrast