XVIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ZAPAŚNICZY O PUCHAR MAZOWSZA

Od 18 do 19 maja 2024 roku, w hali sportowo-widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie, odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Jednocześnie był to Memoriał im. Wiesława Stempnia, nieżyjącego już prekursora teresińskich zapasów.

To jeden z najlepszych międzynarodowych turniejów w tej kategorii wiekowej nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nie dziwi zatem fakt, że w zawodach wystartowało aż 118 zawodników z 15 klubów z Polski oraz reprezentanci Ukrainy, Litwy, Słowacji, Niemiec i po raz pierwszy Włoch. Znakomicie wypadli gospodarze, którzy aż siedmiokrotnie stawali na podium tej prestiżowej imprezy i na zakończenie mógł pochwalić się drugim miejscem w klasyfikacji drużynowej. Złote medale wywalczyli: Adam Karaś (kat. wag. 35 kg), Aleksander Bielski (kat. wag. 85 kg) oraz Jan Maur (kat. wag. 100 kg). Drugie miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli: Filip Kuśmirek (kat. wag. 41 kg), Piotr Karaś (kat. wag. 44 kg), Maciej Chojnacki (kat. wag. 48 kg) i Mateusz Zawadzki (kat. wag. 85 kg). Dodatkowe nagrody dla złotych medalistów z reprezentacji LKS Mazowsze Teresin ufundowała i wręczyła pani Teresa Stempień, żona zmarłego Wiesława Stempnia, założyciela sekcji zapasów i wieloletniego trenera naszego klubu.

Wydarzenie stało się także doskonałą okazją do podziękowania i uhonorowania Wojciecha Zasadzińskiego, miłośnika zapasów, byłego prezesa Zarządu Greiner Packaging, który przez wiele lat angażował się w sponsoring LKS Mazowsze Teresin, mecenat nad ważnymi wydarzeniami sportowymi czy wsparcie istotnych inicjatyw społecznych w naszej gminie. – Pana zaangażowanie, dobra wola i troska o rozwój teresińskich zapasów sprawiły, że turniej ten rozwija się i jest szansą na wyławianie kolejnych zapaśniczych talentów. To wyróżnienie jest wyrazem naszej wielkiej wdzięczności – powiedział podczas otwarcia imprezy Przewodniczacy Rady Gminy Teresin Bogdan Linard. Natomiast władze Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Zapaśniczego, na czele z prezesem Ryszardem Niedźwiedzkim, wyróżniły nagrodą specjalną Mateusza Zawadzkiego (LKS Mazowsze Teresin), w podziękowaniu za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy U15 w zapasach w stylu wolnym w węgierskim Kaposvár.

Teresiński Memoriał tradycyjnie był imprezą udaną, nienagannie przeprowadzoną oraz perfekcyjnie zorganizowaną. Gratulacje dla całego komitetu organizacyjnego oraz sztabu trenerskiego.

Redakcja

 

Wielkość czcionki
Kontrast