KSIĄŻKA I NATURA W BIBLIOTECE

Czas biegnie bardzo szybko, kwietniowo-majowy czas szczególnej promocji bibliotek również dobiega końca.

Nasz maraton przyrodniczo-książkowy rozpoczęliśmy od wręczania roślin dla podkreślenia znaczenia naszej planety (Dzień Ziemi). Rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich zaakcentowaliśmy warsztatami plastycznymi z Joanną Rusinek, znaną ilustratorką. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szymanowie mieli szansę wykazać się inwencją twórczą i manualną. Powstały dzięki temu dwa duże Miasta Marzeń. Jeśli dodać do tego umiejętność współpracy w grupie, akceptacji pomysłów innych, to … powstaje oryginalne dzieło.

Spotkanie zerówkowiczów z Zofią Stanecką, w towarzystwie naszych wiernych lektorów, którzy z radością tym razem czytali Basię, miało niezwykle ciepły charakter. Dzieci wspólnie z pisarką tworzyły wymyślone postacie i przypisywały im różne historie. Okazało się, że wymyślanie nie jest wcale tak trudne. A i każde okoliczności mogą być inspirujące.

20 maja wróciliśmy do Matki Natury i staraliśmy się zaakcentować Święto i docenić… pszczoły. To takie wyjątkowe, niesamowicie inteligentne owady, które świętują dwa razy do roku. Spotkaliśmy się z klasą I Szkoły Podstawowej w Szymanowie. Przybył do nas pan pszczelarz ze slajdami, częścią ula i … niesamowicie ciekawą wiedzą na temat pszczół, charakteru ich pracy i zalet płynących z obcowania z niesamowicie mądrym stworzeniem! Była degustacja świeżego miodku i …upominki!

 I … w tym sezonie modne też są u nas Skarpetki Justyny Bednarek. Dzieci z klas I-III miały okazję poznać osobiście znaną pisarkę od Skarpetek. Przygotowywaliśmy się do tegoż spotkania bardzo skrupulatnie wspólnym czytaniem w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Pani Justyna z poczuciem humoru opowiedziała o swojej miłości do słowa pisanego i czytanego, i drogi prowadzącej do twórczości. Żywa reakcja dzieci, ciekawe pytania umocniły nas w przekonaniu, że Skarpetki są lubiane! A i autografów w zakupionych książkach było moc. To zawsze bardzo cieszy i daje nadzieję na nowy narybek czytelniczy.

Dziękujemy Wszystkim, którzy z nami współpracują i z całego serca wspierają w naszych poczynaniach!

                                                                                                                   

Bibliotekarki z Szymanowa 

 

Wielkość czcionki
Kontrast