KINO ZA ROGIEM W TERESINIE W STYCZNIU

Data/Czas
 15/01/2023 - 22/01/2023
 12:00 - 18:00


Plakat KINO ZA ROGIEM

Plakat KINO ZA ROGIEM

15 stycznia (niedziela) o godzinie 12.00 zapraszamy najmłodszych widzów na bajkowy poranek pełen niespodzianek połączony z animacjami.

21 stycznia (sobota) w ramach cyklu Kino dla babci i dziadka zaplanowaliśmy trzy pokazy. O godzinie 16.00 zapraszamy na familijny film pt. „Chłopiec i wilk”. Hugo przyjeżdża razem z tatą do dawno niewidzianej babci na jej 80. urodziny. Kiedy w starym domu z ogrodem zbierają się wreszcie wszyscy synowie ze swoimi dziećmi, babcia opowiada wnukom niezwykłą historię. Według niej w dzień swoich 80. urodzin zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę, jednak dzieci wierzą w każde słowo i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

O godzinie 18.00 natomiast pokażemy krótkometrażowy polski film obyczajowy „Dziad i baba”. Taką wizję Kraszewskiego z połowy XIX wieku maluje kamerą w roku 1982 Tomasz Zygadło. Tuż obok przepływa historia: przed chwilą wprowadzono stan wojenny, w radiu propagandowy bełkot, drogą przejdą żołnierze, ale tu, za płotem, obowiązuje inny porządek. Dwoje starych ludzi rozpoczyna dzień, taki jak tysiące wcześniejszych dni ich wspólnego życia. Kamera będzie im towarzyszyć aż do wieczora w ich pracy, posilaniu się z jednej miski, rozmowach prowadzonych w języku, który rozumieją tylko oni sami, modlitwie i odpoczynku.

Tego samego widzowie będą mogli obejrzeć komedię „Pozycja obowiązkowa” o czterech wieloletnich przyjaciółkach, które raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku lekturą wyjątkowo inspirującą. Jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają więc nie tracić czasu i odkryć nowe oblicza miłości. I choć z pewnością nie każdy mężczyzna to Grey, to przynajmniej niektórym warto dać szansę…

22 stycznia (niedziela) o godzinie 16.00 zaprezentujemy film familijny „Wojna z dziadkiem”. Peter dowiaduje się, że po śmierci babci dziadek zamieszka w jego domu i zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter wprawdzie bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej kocha własny kąt. Nie mając wyboru, wypowiada seniorowi wojnę. Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć cel, jednak dziadek niespodziewanie okazuje się godnym przeciwnikiem: zamiast się poddać, przystępuje do konfrontacji, w czym pomagają mu starzy przyjaciele. Kto okaże się zwycięzcą w tym starciu pokoleń?

Także 22 stycznia (godzina 18.00) pokażemy animowany film krótkometrażowy „Komorne” stworzony na bazie plasteliny, który jest adaptacją wiersza Stefana Themersona pod tym samym tytułem. W animacji widzimy domek nad rzeką i jego lokatorów – Pana Strusia, Panią Żyrafę oraz dziada i babę, którzy pobierają komorne od lokatorów. Zaraz po nim odbędzie się pokaz filmu „Cwaniaki z Hollywood”. Producent filmowy Max Barber ma problem. Jest winien sporą sumę mafii. Nie widząc innej możliwości, wpada na genialny, choć wątpliwy moralnie pomysł. Do nowej, wybitnie niebezpiecznej roli zatrudnia starzejącego się gwiazdora Duke’a Montanę, który słynie z tego, że nie korzysta z pomocy kaskaderów. Duke zostaje wysoko ubezpieczony, a Max musi tylko dopilnować, żeby na planie wydarzył się śmiertelny wypadek… Jest tylko jedno ale – Duke z każdego wypadku wychodzi bez szwanku, tworząc kreację na miarę Oscara…

Bilety na wszystkie pokazy w cenie 10 zł. Ilość miejsc ograniczona do 20 osób na pokaz. Honorujemy 50% zniżki na Teresińską Kartę Rodzina 3+ oraz Teresińską Kartę Seniora.

 

Zapraszamy!

– Kino Za Rogiem w Teresinie

 

Wielkość czcionki
Kontrast