WRZESIEŃ W KINIE ZA ROGIEM W TERESINIE

Data/Czas
 03/09/2022 - 25/09/2022
 18:00 - 20:00


WRZESIEŃ W KINIE ZA ROGIEM W TERESINIE plakat

WRZESIEŃ W KINIE ZA ROGIEM W TERESINIE plakat

Wrzesień w Kinie za Rogiem rozpoczniemy mocnym uderzeniem – historią legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, jednego z pierwszych więźniów KL Auschwitz, który dzięki walkom na ringu ocalił życie w obozie śmierci. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu

zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo. Znakomita rola Piotra Głowackiego. „Mistrz” już w sobotę 3 września o godzinie 18.00.

W niedzielę 4 września o 12.00 pierwszy powakacyjny bajkowy poranek filmowy, po którym najmłodsi widzowie stworzą portret swojego wymarzonego nauczyciela.

Sobota 10 września należeć będzie do Ainbo, która dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności.

W niedzielę 11 września wieczór z dokumentem a wraz z nim dokument o genialnym aktorze Robinie Williamsie. Urodził się w 1951 roku w Chicago, gdzie rozpoczynał swoją karierę, wystawiając stand-upy w nocnych barach. Dzięki swojej determinacji zyskał międzynarodową sławę, a jego kreacje w filmach „Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Good Morning, Vietnam”, czy „Buntownik z wyboru” do dziś uznaje się za kultowe. Ten ostatni tytuł przyniósł mu nawet Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy. W dokumencie „Dzień dobry, Robin” poświęcono także sporo uwagi ostatniemu okresowi życia artysty. Twórcy wyjaśniają wpływ, jaki na ostatnie lata życia Williamsa miała niezdiagnozowana na czas choroba neurodegeneracyjna.

Na zakończenie miesiąca opowieść o marzeniach i przyjaźni. Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jaj, kurka Turu jest źródłem kpin dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki – zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia: okazuje się, że Turu potrafi mówić ludzkim głosem, a także… wspaniale śpiewać. „Turu. W pogoni za sławą” w niedzielę 25 września o godzinie 16.00.

Zapraszamy!

Pozdrawiamy!

Kino za Rogiem w TOK-u

Wielkość czcionki
Kontrast