XXI DNI KUKURYDZY – SKRZELEW ‘2019

            6 października w Skrzelewie odbyła się kolejna XXI edycja ważnego dla producentów roślin zbożowych wydarzenia, jakim są Dni Kukurydzy województw mazowieckiego i łódzkiego. Jest to impreza o długoletniej tradycji, ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem, o czym świadczy stale rosnąca liczba wystawców  i zwiedzających. Daje ona możliwość zaprezentowania wystawcom swoich produktów                i technologii, a także nawiązania kontaktów handlowych pomiędzy producentami i rolnikami. Jak zaznacza Tadeusz Szymańczak – pomysłodawca i główny organizator imprezy – doroczne spotkanie jest okazją do świętowania, nagradzania osób zasłużonych dla branży, ale też rozwoju wiedzy i umiejętności rolników uprawiających kukurydzę.

            Jak co roku w Dniach Kukurydzy uczestniczyły dziesiątki wystawców i kilka tysięcy zwiedzających. Imprezie towarzyszył pokaz maszyn rolniczych. Prezentowano urządzenia do zbioru i uprawy kukurydzy, rozwiązania z zakresu precyzyjnego rolnictwa i nawigacji. Producenci kukurydzy mieli możliwość porównania pracy poszczególnych maszyn i różnych procesów technologicznych. Nie zabrakło kiermaszu drzewek owocowych, roślin ozdobnych i regionalnych produktów spożywczych (miodu, wędlin, pieczywa). W programie znalazło się wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych oraz konkursy z nagrodami dla uczestników.

            XXI Dni Kukurydzy w Skrzelewie tworzone przez rolników i dla rolników po raz kolejny udowodniły, że są imprezą niezwykle potrzebną. Liczni wystawcy i tłumy odwiedzających świadczą o tym, że kukurydza jest rośliną przyszłości, a przyszłość należy do kukurydzy.

            Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Marszałkowie Województwa Mazowieckiego i Łódzkiego a wśród organizatorów nie zabrakło Gminy Teresin.

Redakcja

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast