UMOWA NA DOFINANSOWANIE BUDOWY PARKU REKREACYJNO-WYPOCZYNKOWEGO W GRANICACH PODPISANA

22 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie marszałek Adam Struzik podpisał umowę z Gminą Teresin na dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego w kwocie 3,4 mln zł budowy terenu rekreacyjno-parkowego w Granicach (zadanie pn. „Urządzenie terenu rekreacyjno-parkowego w miejscowości Granice, gmina Teresin – Przyjazne miejsca dla mieszkańców”).

Umowę z ramienia Gminy Teresin podpisali wójt Marek Olechowski oraz skarbnik Agnieszka Rosa. W spotkaniu wzięli również udział wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Adam Orliński oraz Marcin Podsędek. Wójt Marek Olechowski podziękował za przekazanie 3,4 miliona złotych na wsparcie inwestycji.

– To zadanie wyczekiwane przez mieszkańców od lat. Tak jak inne samorządy odczuwamy pogorszenie sytuacji finansowej i z powodu pandemii, i z powodu wzrostu cen, a także konieczności utrzymania wielu rzeczy w tej galopującej inflacji, więc każde wsparcie jest dla nas szczególnie cenne. To będzie park międzypokoleniowy, spełniający różne funkcje. Chcemy, by gromadził ludzi i dawał im możliwość odpoczynku w tak trudnym czasie pandemii, ale jednocześnie by byli to przedstawiciele różnych pokoleń. Taki też projekt został stworzony. Na hektarowej powierzchni mają się spotykać rodzice z małymi dziećmi, w innej strefie seniorzy, którzy do dyspozycji będą mieli tężnię i możliwość różnych aktywności manualnych czy sprawnościowych. Swoją przestrzeń i możliwość zajęć czy ćwiczeń na świeżym powietrzu będzie też miała młodsza i starsza młodzież. Będzie to wreszcie park dla całych rodzin. Dużą atrakcją powinien się okazać mokry plac zabaw, gdzie dzieci będą zraszane wodą kapiącą z kolorowych urządzeń, oczywiście zastosowany tu zostanie reżim sanitarny, zamontujemy oczyszczalnię jak na basenie. Na papierze to wszystko wygląda dobrze, a w rzeczywistości pewnie będzie jeszcze lepiej. Już dziś zapraszam na otwarcie parku, które mam nadzieję, że nastąpi latem przyszłego roku.

Zadanie pn. Urządzenie terenu rekreacyjno-parkowego w miejscowości Granice, gmina Teresin – Przyjazne miejsca dla mieszkańców współfinansowano ze Środków Województwa Mazowieckiego

#Mazowszepomaga, #programywsparcia, #solidarnośćmazowiecka

źródło: tusochaczew.pl, fot. Monika Figut

Wielkość czcionki
Kontrast