Z ZAPAŚNICZYCH MAT

PUCHAR POLSKI KADETÓW I KADETEK – TRZY MEDALE ZAPAŚNIKÓW LKS MAZOWSZE TERESIN

W dniach 31.09.2022 – 02.10.2022 w Kraśniku odbył się III Puchar Polski Kadetów. W zawodach udział wzięli zawodnicy z polskich klubów, a także zapaśnicy z Łotwy, Litwy, Czech, Węgier, Ukrainy i Słowacji. Nasz klub reprezentowało 9 zawodników.

Miejsca medalowe zajęli: Karolina Zień (medal brązowy), Dawid Bielski (medal srebrny), Bartłomiej Nowakowski (medal srebrny).

Poza trójką medalistów doskonale zaprezentowali się też: Zuzanna Klata, Maja Nowakowska, Filip Nowakowski, Mateusz Zawadzki, Karol Selerski i Patryk Kutyłowski.

Składamy podziękowania wszystkim sponsorom, instytucjom i osobom wspierającym działalność naszego klubu.

źródło: LKS Mazowsze Teresin

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI W STYLU WOLNYM

10 września w Krasnymstawie zawodnicy stylu wolnego rywalizowali o tytuły Mistrza Polski U23. Turniej ten był ostatnią kwalifikacją przed mającymi się odbyć w połowie października w Hiszpanii Mistrzostwami Świata U23.

W zawodach wystartowało sześćdziesięciu zawodników reprezentujących dwadzieścia siedem klubów zapaśniczych z całej Polski. Klasyfikację drużynową zwyciężyła ekipa KS AZS AWF Warszawa, której zawodnicy wywalczyli 86 punktów, wyprzedzając na podium reprezentantów LMKS Krasnystaw (80 punktów) i LKS MAZOWSZE Teresin (58 punktów).

Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się w kat. wag. 57 kg Adrian Wagner, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski oraz Bartosz Staniaszek (kat. wg. 125 kg) plasując się na III miejscu.

źródło: nazapasniczejmacie.pl, fot. LMKS Krasnystaw FB, KS BIEŻANOWIANKA Kraków FB