PUCHAR POLSKI KADETÓW SIEDLCE 2023

ZWYCIĘSTWO BARTŁOMIEJA NOWAKOWSKIEGO

W dniach 17-19 lutego 2023 roku w Siedlcach odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym – Siedlce 2023. W turnieju udział wzięło dziesięciu zawodników z naszego klubu.

Puchar Polski w kategorii wagowej do 80 kilogramów wywalczył Bartłomiej Nowakowski, w tej samej kategorii wagowej brązowy medal zdobył Aleksander Bielski, a Dawid Bielski w kategorii wagowej do 51 wywalczył medal srebrny.

Pierwszy tegoroczny start naszych zawodników należy uznać za udany. Większość z nich wygrała po minimum 2 walki. Wielka formą zabłysnął Bartłomiej Nowakowski, jak przystało na siedmiokrotnego Mistrza Polski, pięć swoich walk wygrywał już w pierwszej minucie pojedynków, uzyskując przewagi techniczne 10:0. Bardzo dobrze zaprezentował się też Dawid Bielski, który przegrał tylko w pojedynku finałowym. Jego młodszy brat Aleksander Bielski, w swoim debiucie w grupie wiekowej kadetów, wywalczył brązowy medal, przegrywając tylko z Bartłomiejem Nowakowskim.  Udana postawa naszych zawodników, zaowocowała zdobyciem czwartego miejsca w klasyfikacji klubowej na 65 sklasyfikowanych klubów. Przyczyniła się też walnie do wywalczenia pierwszej pozycji województwa mazowieckiego w klasyfikacji województw.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenerów prowadzących kadetów, juniorów i seniorów – Pawła i Artura Albinowskich.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING – sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie – wspierających działalność LKS Mazowsze Teresin.

źródło: LKS Mazowsze Teresin zapasy