TERESIN, MOJE MIEJSCE…

Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie aktywnie włączyła się w obchody 50. rocznicy gminy Teresin i 200. rocznicy Teresina. W związku z tym ważnym wydarzeniem zorganizowana została akcja „Teresin, moje miejsce…”.

wystawa teresin moje miejsce

Uczniowie naszej szkoły przygotowali wyjątkowo piękne prace plastyczne przedstawiające znane i lubiane miejsca w Teresinie. Zgodnie z hasłem przewodnim „Teresin – miejsce, w którym mieszkamy, uczymy się, pracujemy, rozwijamy pasje i zainteresowania” zilustrowano szkołę, bazylikę, pałac, stadion, stację PKP, okoliczny las, TOK, a także park rekreacyjno-wypoczynkowy w Granicach. Dzieci wykazały się pomysłowością, poczuciem estetyki oraz umiejętnością zastosowania różnorodnych technik plastycznych.

r teresin moje miejsce rysunek

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, przygotowano kilka ekspozycji twórczości dzieci. Jedna z wystaw, do obejrzenia której szczególnie zachęcamy, znajduje się w galerii „Poczekalnia” na Dworcu TO.Kultura! Dwie mniejsze wystawy pojawiły się zaś w holu przy wejściu głównym w obu budynkach szkoły. Dodatkowo cała akcja podsumowana została w prezentacji multimedialnej, dostępnej na stronie internetowej szkoły.

Cieszymy się, że nasza szkolna społeczność z tak dużym zaangażowaniem włączyła się w celebrację tych ważnych dla Teresina rocznic.

 

Koordynatorki akcji:

Dorota Domańska

Karolina Kalbarczyk- Gmurek

 

Wielkość czcionki
Kontrast