DWA SREBRA MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W ŁUCZNICTWIE

W dniach 30.06-2.07.2023 r. na torach łuczniczych żywieckiego Łucznika rozegrane zostały XXXVIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

Organizatorem zawodów był LKS Łucznik Żywiec. W Mistrzostwach Polski wzięło udział 108 zawodników i zawodniczek w wieku od 21 do 23 lat.  Piękna pogoda i bardzo dobra organizacja stworzyły optymalne warunki do osiągania wysokich wyników. Wykorzystała to męska drużuna LKS Mazowsze Teresin w składzie Michał Winnicki, Krystian Kryszkiewicz, Dominik Kozłowski, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski. W konkurencji łuków bloczkowych na drugim stopniu podium stanęła Magdalena Zygmunciak. Warto odnotować, że drużyna żeńska (Joanna Świerżewska, Natalia Skrok, Aleksandra Rutkowska) uplasowała się na siódmym miejscu, a mikst (Michał Winnicki, Joanna Świerżewska) na miejscu dziewiątym. W punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego (kluby) LKS Mazowsze Teresin sklasyfikowano na 7. miejscu w kraju. Miłym akcentem zawodów było wręczenie specjalnego wyróżnienia Katarzynie Klacie, zasłużonej trenerce klubu, która onegdaj właśnie w Żywcu sięgnęła po dwa tytuły mistrzyni Polski seniorów.

źódło: LKS Mazowsze Teresin /łucznictwo/