MATEUSZ ZAWADZKI BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY U15

Mateusz Zawadzki zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy U15 w zapasach w stylu wolnym, które odbywały się w dniach 6-9 lipca w węgierskim Kaposvár.

Mateusz Zawadzki, startujący w wadze do 62 kilogramów, w pierwszej walce pokonał zawodnika gospodarzy, potem zawodnika z Armenii, w walce półfinałowej przegrał na punkty z Gruzinem. W boju o brązowy medal pokonał Bułgara 6:2.

W zawodach brał udział jeszcze jeden zawodnik LKS Mazowsze Teresin Aleksander Bielski, który zajął 7. miejsce w kategorii wagowej do 75 kilogramów. Aleksander pokazał się z bardzo dobrej strony. Pierwsze dwie walki wygrał przez przewagi techniczne z zawodnikami z Białorusi i Macedonii, w ćwierćfinale uległ zawodnikowi z Rosji, a repasaż przegrał na punkty z Azerem. Mimo doznanych porażek, pokazał ogromny potencjał na wyniki międzynarodowe w niedalekiej przyszłości.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników, ich rodziców, trenerów kadry i trenerów klubowych.

źródło: LKS Mazowsze Teresin (zapasy)