KAMIL RYBICKI 5. W XXXII MEMORIALE WACŁAWA ZIÓŁKOWSKIEGO

Kamil Rybicki zajął piąte miejsce w kategorii wagowej 74 kg podczas rozgrywanego w Warszawie XXXII Memoriału Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym.

Zawodnik LKS Mazowsze Teresin na matach Warszawy pokonał reprezentantów Kanady, USA i Szwajcarii, zaś po niezwykle wyrównanych i zaciętych walkach musiał uznać wyższość wielokrotnych medalistów Mistrzostw Europy i Świata z Azerbejdżanu i Bułgarii.

Bardzo cieszy postawa Kamila przed zbliżającymi się kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

W zawodach w tej samej kategorii wagowej występował nasz drugi zawodnik Wojciech Wysocki, który niestety mimo ambitnej postawy przegrał pojedynki z reprezentantami Szwajcarii i Gruzji, ostatecznie plasując się na 15. pozycji.

Mistrzostwa Świata w zapasach odbędą się w Belgradzie. Od 16 do 24 września najlepsi zawodnicy powalczą w stolicy Serbii o kwalifikacje olimpijskie.

źródło: LKS Mazowsze Teresin zapasy