CENTRALNY PORT KOMUNIKACYJNY PRZEKAZAŁ NIEMAL 700 TYSIĘCY ZŁOTYCH SZKOŁOM PODSTAWOWYM Z TERENU GMINY TERESIN

Niemal 700 tys. złotych, z realizowanego od czerwca br. Programu Sportowego CPK, trafiło do szkół podstawowych z terenu gminy Teresin. Przekazane przez Centralny Port Komunikacyjny środki finansowe zostaną przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę, zajęcia i sprzęt sportowy, z którego skorzystają wszyscy uczniowie.

Program Sportowy CPK to kompleksowa propozycja skierowana do lokalnej społeczności – m.in. szkół podstawowych, klubów sportowych oraz trenujących w nich dzieci i młodzieży. Jego pierwszą, tegoroczną odsłoną były czerwcowe zawody lekkoatletyczne „Mistrzowski Start z CPK”. Młodzi zawodnicy z najlepszymi wynikami poza medalami, dyplomami i pamiątkowymi statuetkami otrzymali bony do wykorzystania na sportowe zakupy. Rywalizację szkół i aż 15 miejsc na wakacyjny obóz sportowy wygrała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni. Łączna pula nagród wyniosła prawie 100 tys. zł.

To właśnie do 4 gminnych szkół, których uczniowie wzięli udział w rywalizacji w Teresinie, trafiło po 12,,5 tys. zł (łącznie Gmina Teresin otrzymała z Programu 690 tys. zł). Każda placówka będzie mogła przeznaczyć kwotę ,,,5 tys. zł na zakup sprzętu sportowego oraz 150 tys. zł m.in. na remonty i poprawę infrastruktury sportowej, organizację dodatkowych zajęć z wychowania fizycznego czy wydarzeń sportowych.

W ramach otrzymanej od CPK dotacji w kwocie 150 tys. zł nasze szkoły zaplanowały wykonanie następujących remontów:

  • Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich otrzymane środki rozdzieliła na wymianę oświetlenia i wymianę podłóg w hali sportowej. Wykonanie inwestycji zaplanowano na okres od 15 do 30 września ,0,3 roku.
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni środki otrzymane w ramach współpracy z CPK przeznaczyła na remont sali gimnastycznej, tj. wymianę stolarki okiennej wraz z częściową zabudową południowej ściany sali gimnastycznej. Inwestycja zakończy się w połowie października ,0,3 r.
  • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie w ramach otrzymanej dotacji dokonała modernizacji sali gimnastycznej. W fazie realizacji znajduje się natomiast wykonanie rozbiegu i skoczni w dal.
  • Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie dotację od CPK wyasygnowała na remont strychu z przeznaczeniem na salę gimnastyki korekcyjnej i zajęć z integracji sensorycznej. Remont zaplanowano na październik tego roku.

 

W ramach Programu Sportowego spółka CPK dofinansowała także wakacyjny pobyt 80 dzieci i młodzieży na obozie w Borach Tucholskich, nad Jeziorem Charzykowskim. Już we wrześniu kluby i stowarzyszenia sportowe będą mogły ubiegać się o dotacje w ramach „Sportowych Grantów CPK”. Jesienią w wybranych szkołach odbędą się warsztaty dla rodziców dzieci regularnie trenujących różne dyscypliny sportowe. Właśnie z myślą o tych najbardziej uzdolnionych sportowo młodych zawodnikach spółka uruchomi niebawem program stypendialny.

– Program wsparcia przez CPK lekkoatletyki i sportu szkolnego, to także środki dla młodzieży szkolnej w gminie Teresin, od lat rozsławianej przez doskonałych zapaśników, łuczników i lekkoatletów. Dodatkowa pomoc pozwoli wyłowić i wyszkolić następne młode talenty sportowe – podsumowuje Marek Olechowski, wójt Gminy Teresin.

Bogusław Bęzel pełnomocnik Wójta ds. oświaty

fot. CPK

Wielkość czcionki
Kontrast