MEDALOWE ŻNIWO LEKKOATLETÓW UKS FILIPIDES TERESIN

Drugi weekend września był bardzo bogaty w ilość zawodów lekkoatletycznych, jaka odbywała się na terenie województwa Mazowieckiego. Zawodnicy UKS Filipides podjęli rywalizację w wielu konkurencjach i na różnych stadionach.

 

Podczas Mistrzostw Mazowsza U16 rozegranych 16.09.2023 w Ciechanowie Julia Giejbatow wywalczyła 3 miejsce w biegu na 600 m. Na tych samych zawodach rywalizowali również: Oliwia Matyska oraz Michał Lewandowski także w biegach na 600 m.

Tego samego dnia w Warszawie odbył się XI Mityng lekkoatletyczny dla dzieci i młodzieży UKS GEPARD. Zawodnicy przywieźli ze sobą 8 medali, w tym aż 5 złotych! W zawodach wzięli udział: Aniela Śniadoch – 1. miejsce skok w dal U10, Gabriela Rozbicka – 1 miejsce skok wzwyż U16 oraz 1. miejsce 60 m – U16, Anna Walendziak – 1 miejsce 300 m – U16, Maja Kornatowska – 1. miejsce 600 m – U16, Kaja Walendziak – 2. miejsce 300 m – U16, Weronika Gumińska – 2. miejsce 600 m – U16, Wiktoria Śniadoch – 3. miejsce skok w dal – U12.

Po udanych występach w Mityngu UKS Gepard, dwie zawodniczki UKS Filipides przemieściły się na kolejny stadion, by rywalizować w Warszawskiej Lidze Biegowej. Jest to cykl zawodów dedykowany dzieciom i młodzieży w wieku 7-14 lat. Stadion AWF okazał się być dla nich bardzo szczęśliwy. Słoneczna pogoda oraz dyspozycja dnia na pewno pozytywnie wpłynęły na uzyskanie wartościowych wyników. Wiktoria Śniadoch w biegu na 300 m w swojej kategorii wiekowej osiągnęła najlepszy życiowy wynik 47.51, zdobywając złoty medal. Jej siostra Aniela Śniadoch wystąpiła w biegu na 60 m. Wśród 9-latków w ogólnej klasyfikacji zajęła 2. miejsce, osiągając wynik 9.91 PB.

W niedzielę, podczas Finału Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej 2023, który również odbywał się na stadionie AWF w Warszawie, wystąpiło dwoje zawodników UKS Filipides: Daria Duda oraz Filip Olejnik. W biegu na 200 m wystąpiła Daria, która stanęła do walki z bardzo utalentowanymi, starszymi od siebie zawodniczkami. Nie przeszkodziło to jednak, by uzyskać wspaniały wynik 25.95 i zająć 3. miejsce pośród 39 zawodniczek. Co więcej, Daria Duda pozostawiła za sobą bardzo znane nazwiska. Filip Olejnik zaś wystąpił w biegu na 600 m, zajmując 4. miejsce.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych występów!

 

źródło: UKS Filipides Teresin

Wielkość czcionki
Kontrast