EUROPEJSKIE IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE DZIECI BRNO ‘2023 – WSPANIAŁY START DARII DUDY!

W dniach 01.-04.09.2023 r. w czeskim Brnie odbyły się Europejskie Igrzyska Lekkoatletyczne dla Dzieci – „European Kids Athletics Games”. W tym roku na listach startowych znalazło się ok. 2500 zawodników z 17 krajów. Jest to największa lekkoatletyczna impreza w Europie dla dzieci i młodzieży do lat 15.

Daria Duda zawodniczka UKS Filipides Teresin wzięła udział w dwóch biegach na dystansie 60 i 150 metrów. W pierwszym biegu spośród 240 zawodniczek Daria zakwalifikowała się do finału B i ukończyła rywalizację na 10. miejscu z czasem 8.11. Na starcie biegu 150 metrów również stanęło ok. 240 zawodniczek. Po bardzo zaciętej rywalizacji, podczas której Daria uzyskała czas 19.21, który jest nieoficjalnym rekordem Polski w kategorii U14, nasza zawodniczka zakwalifikowała się do finału A, który ukończyła na 8. miejscu. Gratulujemy!

źródło: UKS Filipides Teresin