PIĘĆ FIRM CHCE BUDOWAĆ TUNEL W TERESINIE

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie otworzyło oferty przetargowe na wykonanie robót w ramach budowy tunelu pod torami kolejowymi w Teresinie. Dzięki długo wyczekiwanej inwestycji mieszkańcy zyskają bezkolizyjne skrzyżowanie w ciągu ul. Ojca Maksymiliana Kolbego i ul. Szymanowskiej (droga powiatowa nr 3837W) z dwoma torami linii kolejowej nr 3 Warszawa – Kunowice.

Wiadomo, że do przetargu na budowę tunelu w Teresinie stanęło pięć firm. Złożone oferty otwarto pod koniec lipca. Jak informuje Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie, najistotniejsze jest to, że najniższa z nich mieści się w finansowych przewidywaniach samorządu powiatowego i PKP. – Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, tzn. uda się wyłonić wykonawcę robót oraz zebrać i zabezpieczyć odpowiednie środki finansowe na wykonanie tego zadania, to w ciągu 90 dni podpisana zostanie umowa z wybraną firmą – mówi dyrektor Dębowska. Od dnia podpisania umowy wykonawca będzie miał 30 miesięcy na zbudowanie tunelu w Teresinie.

Projekt obejmie swoim zakresem około 140-metrowy tunel drogowy pomiędzy Teresinem a Paprotnią wraz z przebudową układu przyległych ulic. Zastosowane rozwiązanie umożliwi poprowadzenie pod torami dwóch pasów ruchu dla samochodów oraz ciągu pieszo-rowerowego i chodnika.

 

Redakcja

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast