MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ZAPASACH

Kolejny powód do zadowolenia może mieć trener sekcji zapasów LKS Mazowsze Teresin Ryszard Śliwiński. Podczas rozgrywanych w dniach 15-17.09. Międzynarodowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Zapasach jego podopieczni nie zawiedli i wrócili z medalami.

W turnieju, który przyciągnął mocną polską obsadę i miał rangę mistrzostw kraju, rywalizowały także trzy ekipy z Niemiec. Łącznie na stargardzkich matach stanęło 186 młodych zapaśników i zapaśniczek z blisko 30 klubów. Tym bardziej cieszy sukces naszych zawodników, którzy wywalczyli pięć złotych, jeden srebrny i dwa brązowe medale, a LKS Mazowsze Teresin w grupie wiekowej młodzików i dzieci chłopców zajął I miejsce w klasyfikacji klubowej.

Mistrzami Polski zostali: Misza Zaporoszhenko, Filip Górak, Filip Kuśmirek, Piotr Karaś oraz Arsenii Bondarenko. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Kamil Niedziałko. Brązowe medale zdobyli: Adam Karaś i Oskar Izak. Jak informuje Ryszard Śliwiński, turniej był dla jego zawodników kapitalnym i jednocześnie ogromnie wymagającym sprawdzianem, potwierdzającym jakość ostatnich treningów. – Wyniki te są obiecującym prognostykiem na przyszłość oraz doskonałym materiałem do analizy i refleksji – podkreśla Ryszard Śliwiński.

Młodym adeptom sztuki zapaśniczej składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych spektakularnych sukcesów.