MIŁE OWOCE WSPÓŁPRACY

 Współpraca na płaszczyźnie Szkoła Podstawowa w Szymanowie-Filia Biblioteczna w Szymanowie zaowocowała dwoma ciekawymi wydarzeniami.

W sobotę 9 września w bibliotece wybrzmiało czytane słowo „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Nasze wspaniałe lektorki – Panie Paulina, Mariola i Ewa oczarowały nas swoim głosem i… pięknym strojem. Cudownie wprowadziły w atmosferę epoki i sytuacji, które przeżywali ówcześni bohaterowie. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Mamy nadzieję, że Narodowe Czytanie stanie się tradycją Szymanowa.

Natomiast w piątek 6 października, w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, p. Mariola razem z bibliotekarkami, zorganizowały wieczorne spotkanie dla uczniów naszej szkoły. Na początku dzieci (wiek 7-13 lat) uczestniczyły w warsztatach kreatywnego pisania, które poprowadziła p. Joanna Pietraszek – bardzo kontaktowa, przesympatyczna osoba. Powstały bardzo ciekawe i pomysłowe opowiadania. Uczniowie przekonali się, że pisanie nie musi być nudne.  Wszyscy obejrzeli film pt. „Moja mama gorylica”.  Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wykonali plakaty promujące czytanie. Napoje, przekąski i pizza pozwoliły na chwilę ostudzić atmosferę i nabrać sił do dalszej „burzy mózgu”. Reasumując, na podstawie naszej wspólnej pracy, po obejrzeniu filmu, wykonanych plakatów, doszliśmy do sedna sprawy – CZYTAĆ WARTO! i KSIĄŻKI MAJĄ SAME DOBRE STRONY!

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim Paniom, Rodzicom i Dzieciom – którzy znaleźli czas, by swoją obecnością uświetnić tak ważne wydarzenia!                                                                                   

Bibliotekarki z Szymanowa

 

Wielkość czcionki
Kontrast