SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAKUBEM MAŁECKIM

20 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Teresinie odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim. To jeden z najciekawszych polskich pisarzy młodego pokolenia. 

Prozaik nominowany był do wielu prestiżowych nagród, w tym Nagrody Literackiej NIKE. Otrzymał Złote Wyróżnienie Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Autor bestsellerowej „Rdzy”, „Dygotu” i „Śladów”.  Fragment „Historii podniebnych” znalazł się w nowym podręczniku do języka polskiego dla szkół średnich. 6 października 2023 roku premierę miała natomiast ekranizacja „Święta ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej.

Proza Jakuba Małeckiego charakteryzuje się wrażliwością na świat, na drugiego człowieka. Tworzy on w swoich powieściach kreacje zwykłych – niezwykłych bohaterów, których traktuje z wielką czułością i sympatią. Każda jego książka, to spotkanie z niezwykłym światem i nietuzinkowymi bohaterami. Światem, który na długo pozostaje w pamięci czytelnika.

Na spotkanie, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze, przybyło liczne grono sympatyków twórczości autora. Wiele też można byłoby pisać o interesującej dyskusji, która toczyła się w piątkowy wieczór! Jakub Małecki opowiadał o swoich postaciach, o tym skąd czerpie pomysły na powieści, ile jest z niego w jego bohaterach i jak to stało się, że zaczął pisać, jakie ma pasje i czy kiedyś zostanie pszczelarzem.

Składamy serdecznie podziękowania Jakubowi Małeckiemu, prowadzącej spotkanie Ewie Odolczyk oraz wszystkim uczestnikom tego wydarzenia!

Magdalena Zdanowska, GBP w Teresinie

 

Wielkość czcionki
Kontrast