95.MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – SREBRNE MEDALE SĄ NASZE!

Kojarzony w świecie polskiego sportu przede wszystkim z pięciobojem nowoczesnym Drzonków (przedmieścia Zielonej Góry) – w sobotę 25.11.2023 r. został wręcz opanowany przez lekkoatletów. Ponad 550 osób reprezentujących 169 klubów zostało zgłoszonych do Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Co więcej zawodnicy walczyli również o kwalifikację do reprezentacji na grudniowe mistrzostwa Europy w przełajach, które odbędą się w Brukseli.

Trasa była bardzo interesująca i wymagająca. Było dużo zakrętów, każda pętla, która liczyła sobie około kilometra, składała się z pięćdziesięciometrowego odcinka piaszczystego. Zawodnicy biegali również wzdłuż oczka wodnego i przebiegali przez mostek, meta zaś została zlokalizowana na hipodromie.

Początek 95. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych zaplanowano na godzinę 10:15. I ruszyli!!! Ruszyli, by zwyciężać i zwyciężyli!  Zawodnicy UKS Filipides Teresin wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności. Regina Brudny U18 – 2 km – zajęła 5.miejsce, Lena Suchowolak U20 – 2 km i Mikołaj Olejnik U18 – 3 km – zdobyli srebrne medale. Gratulujemy serdecznie zawodnikom i ich rodzicom! Składamy również podziękowania trenerowi klubowemu Andrzejowi Andryszczykowi, trenerom kadrowy Arturowi Błasińskiemu oraz Wiesławowi Paradowskiego, a także trenerowi – tacie Tomaszowi Olejnikowi.

źródło: UKS Filipides Teresin