HALOWY REKORD POLSKI U14 NA 300 m W WYKONANIU DARII DUDY!

25 listopada 2023 roku odbyła się w Spale kolejna edycja Ogólnopolskiego Halowego Finału LDK. W tym roku była ona wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy gośćmi byli zawodnicy z zagranicy, którzy dostali szansę rywalizacji z naszymi najlepszymi zawodniczkami oraz zawodnikami dzięki środkom unijnym w ramach programu Erasmus+ pozyskanych na realizację projektu Athletics 4 Health, którego koordynatorem jest Polski Związek Lekkiej Atletyki. W zawodach wzięła również udział grupa młodzieży z Czwartków Lekkoatletycznych. 

Ogólnopolskie zawody LDK

Wspaniała rywalizacja odbywała się w ponad 20 konkurencjach. W zawodach brali udział najlepsi zawodnicy wg tabel w poszczególnych konkurencjach. Łącznie kadra Mazowsza liczyła 39 osób. Nasi zawodnicy zaprezentowali indywidualnie swoje umiejętności w czterech konkurencjach. Mistrzynią biegów na 300 m w kategorii U14 okazała się nasza niezawodna Daria Duda, która z czasem 41,56 s ustanowiła nowy rekord Polski. Gratulujemy! Daria wygrała w kategorii międzynarodowej oraz w kategorii LDK. Udzieliła również wywiadu dla telewizji, o którym poinformujemy, jak tylko będzie dostępny.

W biegu na 600 m U12 wystąpiła Wiktoria Śniadoch, która poprawiła swój halowy rekord, zajmując ostatecznie 6. miejsce. Filip Olejnik U14 również ustanowił swój rekord życiowy, ale w biegu na 1000 m, natomiast Pola Giejbatow U12 zaprezentowała swoje umiejętności w skoku w dal. Wszyscy bardzo dzielnie walczyli, a konkurencja była duża i silna. Wisienką na torcie były biegi sztafet wszystkich województw oraz sztafet złożonych z zagranicznych gości. Do sztafety 8×200 m województwa mazowieckiego powołane zostały 2 nasze młode zawodniczki Wiktoria oraz Daria. Dziewczyny zrobiły fantastyczne zmiany, które przybliżyły całe województwo do zdobycia 2. miejsca. Serdecznie gratulujemy! 

 

źródło: UKS Filipides Teresin

Wielkość czcionki
Kontrast