MORSY NA START

ROZPOCZĄŁ SIĘ KOLEJNY SEZON!

Niska temperatura, zimny wiatr i deszcz im niestraszne. W niedzielę 5 listopada odbyło się otwarcie sezonu zorganizowane przez „Morsy Szymanów”. Członkowie, entuzjaści, a także debiutanci dali nura do wody o temperaturze +9 stopni. Miłośników mrożących krew w żyłach kąpieli nie brakowało – było ich blisko trzydziestu.

„Morsy Szymanów” rozpoczęły sezon. Wszystkich chętnych zapraszają w każdą niedzielę o 12.00 nad Pisię, przy moście w Szymanowie. Sesje morsowania potrwają do wiosny. Na uczestników przed każdą kąpielą czekać będzie rozgrzewka przy muzyce. Sylwester Bielski, lider przedsięwzięcia, podkreśla, że przeciwwskazań do morsowania nie ma, ale jeśli ktoś chciałby zacząć przygodę z tym sportem, to teraz jest na to najlepszy czas. – Morsowanie to nie tylko kąpiel w lodowatej wodzie, ale także sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Ruch na świeżym powietrzu z pewnością przyczynia się do poprawy samopoczucia o każdej porze roku – zachęca jednocześnie do wspólnej zabawy i dbałości o zdrowie.

„Morsy Szymanów” istnieją od kilku lat, a „sesje” wspólnego morsowania organizują każdego roku. Sezon 2023/2024 rozpoczęły już oficjalnie jako pełnoprawne stowarzyszenie, które ma na celu promowanie Gminy Teresin, młodzieży i seniorów, ale przede wszystkim zdrowego stylu życia. W otwarciu sezonu udział wzięli m.in. reprezentujący wójta Marka Olechowskiego pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych Tadeusz Jaworski oraz Katarzyna Pałuba ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie. – Dziękujemy wszystkim tym, którzy się do nas przyłączyli i tym, którzy wspierają naszą działalność. Bez Was takie wydarzenia nie miałyby sensu! – podkreśla Sylwester Bielski.

„Morsy Szymanów” zapraszają zarówno zaprawionych w zimnych kąpielach, jak i tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z morsowaniem albo chociaż sprawdzić, czy tego typu aktywność przypadnie im do gustu. Kolejna sesja już w najbliższą niedzielę 12 listopada o godz. 12.00.

Redakcja

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast