GRAD MEDALI ZAPAŚNIKÓW LKS MAZOWSZE TERESIN

Podczas Międzynarodowej Gali Sportów Walki w Siedlcach oraz X Międzynarodowego Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Bielawa, które odbyły się 16-17 lutego, zawodnicy LKS Mazowsze Teresin odnieśli znaczące sukcesy. Na siedleckich i bielawskich matach nasi zapaśnicy rywalizowali w międzynarodowym gronie, walcząc z zawodnikami z całej Europy.

W Siedlacach, najlepszym w swej kategorii, okazał się Patryk Kutyłowski, wygrywając kategorię wagową do 80 kg, tuż za nim na 3. miejscu uplasował się Aleksander Bielski.  Filip Nowakowski w finale musiał uznać wyższość przeciwnika i zajął 2. miejsce w kategorii do 70 kg. Po bardzo dobrych pięciu walkach Dawid Bielski ukończył zawody na 7. miejscu, wygrywając trzykrotnie i minimalnie ulegając swym przeciwnikom dwa razy. Klubowo udało nam się zająć 3. lokatę, przegrywając z ekipami z Ukrainy i Słowacji. Natomiast w turnieju w Bielawie, w którym wzięło udział ponad 200 zawodników z Polski, Czech i Słowacji, 1. miejsca zdobyli Piotr Karaś i Jan Piwowarski. Na drugim stopniu podium stanął Filip Kuśmirek, a Antoni Zaporohchenko wywalczył brąz. W klasyfikacji klubowej LKS Mazowsze Teresin uplasowało się na 3. Miejscu

źródło: LKS Mazowsze Teresin (zapasy)