NASZE WSPÓLNE KOLĘDOWANIE – VIII POWIATOWY PRZEGLĄD CHÓRÓW SZKOLNYCH

02 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Paprotni odbył się VIII Powiatowy Przegląd Chórów Szkolnych pod hasłem „Nasze wspólne kolędowanie”.

 

Do występów przystąpili wokaliści tylko z dwóch placówek: uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paprotni – pod batutą p. Jacka Wiśniewskiego oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie – pod batutą p. Agnieszki Fortuny. Młodzi artyści byli wzorowo przygotowani i zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Widownia mogła usłyszeć tradycyjne kolędy, pastorałki oraz inne piosenki o Bożym Narodzeniu, a każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Chóry wykonywały swoje utwory z udziałem solistów i przy akompaniamencie takich instrumentów jak keyboard, altówka, akordeon, gitara, tamburyno. Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Szczególne podziękowania za wsparcie i patronat nad imprezą należą się p. dyrektor Szkoły Podstawowej w Paprotni Jolancie Daczko. Dziękujemy również Radzie Rodziców, która zadbała o słodki poczęstunek. Dziękujemy siostrze Elżbiecie Szwarockiej za akompaniament na gitarze i akordeonie oraz za pomoc w przygotowaniu dekoracji, nauczycielom p. Annie Kołodziejak, p. Annie Chojnackiej oraz p. Katarzynie Łukasiak za wykonanie plakatów promujących powyższą imprezę.

Dziękujemy naszym gościom – p. Agnieszce Fortunie i p. Renacie Kołodziejak za udaną współpracę i przygotowanie dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie.

 

Jacek Wiśniewski

Wielkość czcionki
Kontrast