ZAKOŃCZYLI SEZON ZIMNYCH KĄPIELI

W Szymanowie, w niedzielę 25 lutego, miłośnicy zimnych kąpieli z pompą zakończyli sezon morsowania, który, jak podkreślają, z pewnością należał do udanych. Szymanowska grupa liczy już kilkadziesiąt osób. W tym sezonie przybyło ok. 10 – 15 nowych członków. Od kilku lat spotykają się regularnie i niezmiennie w tym samym miejscu e, w każdą niedzielę o godzinie 12.  

 

Członkowie Stowarzyszenia „Morsy Szymanów” spotkali się jak zawsze nad brzegiem Pisi. Wszystkich zaskoczyła aura, gdyż ostatnie tygodnie stały pod znakiem deszczu, a tymczasem morsów spotkała miła niespodzianka – prawdziwie wiosenne słońce i zdecydowanie dodatnia temperatura. Poziom wody mocno się podniósł, co spowodowało, że morsy wchodziły od razu „na głęboką wodę”. Zabawa rozpoczęła się rozgrzewką, a następnie morsy weszły do wartkiego nurtu Pisi. Organizatorzy przygotowali dla uczestników poczęstunek i ognisko. Wydarzeniu towarzyszyła serdeczna, rodzinna atmosfera. Nie zabrakło podziękowań i wyróżnień.

Szymanowskie morsy rozpoczęły sezon 5 listopada. Był to czas obfitujący zarówno w chwile pełne radości, jak i smutku. Sympatycznym wspomnieniem jest Bal Morsów, podczas którego doszło do integracji z Klubem Seniora „Radosna Jesień”. – Niestety pożegnaliśmy jednego z naszych członków, Darka Pola, który zginął w wypadku – informuje Agnieszka Kaniewska-Szymańczak. Miłośnicy lodowatych kąpieli włączyli się także w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a stowarzyszeniowa flaga zawitała nawet do Meksyku, gdzie dwaj członkowie, zapaśnicy LKS Mazowsze Teresin, przebywali na zgrupowaniu treningowym.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie „Morsy Szymanów” zostało oficjalnie założone 30 października 2023 r.  Na jego czele stoi niestrudzony i zawsze pełen optymizmu prezes Sylwester Bielski. Jego zastępcą jest Zenon Krzemiński, a nad finansami czuwa Arkadiusz Kochanowski. Sekretarzem Stowarzyszenia jest Dominik Borkowski, a w skład komisji rewizyjnej wchodzą Monika Bielska, Katarzyna Pałuba i Julia Banaszek.

W imieniu naszej społeczności składam serdeczne podziękowania wójtowi Gminy Teresin Markowi Olechowskiemu za zaufanie i objęcie naszego stowarzyszenia patronatem. Dziękuję wszystkim, którzy regularnie spotykali się z nami w tym sezonie. Dziękuję całej naszej grupie za zaangażowanie, pomysły i kreatywność, za to, że jesteście i wspólnie możemy budować pozytywny wizerunek ludzi, którym głeboko leży na sercu zdrowie i aktywność fizyczna. Wyczekujemy następnego sezonu, oby był jeszcze lepszy od poprzednich. Z morsowymi pozdrowieniami – aby do zimy! – podsumowuje prezes Sylwester Bielski.

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast