ZA NAMI GALA SPORTU GMINY TERESIN ‘2024

W piątkowe popołudnie 23 lutego, w Hotelu „Kuźnia Napoleońska” w Paprotni, odbyła się tradycyjna, VI już Gminna Gala Sportu. Uroczystość była znakomitą okazją do wręczenia nagród wyróżniającym się sportowcom, trenerom, drużynom, działaczom oraz wydarzeniom sportowym w 2023 roku. Pomysłodawcą uhonorowania najlepszych z najlepszych jest wójt Gminy Teresin Marek Olechowski, który od wielu lat przekonuje radnych i sponsorów do inwestowania w sport i młodych, utalentowanych zawodników. Przyznawane nagrody rzeczowe i finansowe są docenieniem pracy wychowawczej i sukcesów w sporcie.

 

To był kolejny rok dobrych wyników teresińskich zapaśników, łuczników, lekkoatletów, kolarzy czy tenisistów stołowych, co pozwala z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość.  W 2023 roku sportowcy naszej gminy godnie zaprezentowali się na krajowych i międzynarodowych arenach. Po raz kolejny znaczący udział mieli w tym zapaśnicy, łucznicy oraz lekkoatleci LKS Mazowsze oraz lekkoatleci zrzeszeni w UKS Filipides. Cieszą sukcesy zarówno seniorów, jak i najmłodszych adeptów sportowego rzemiosła. Jak poinformował prezes LKS Mazowsze Teresin Ryszard Niedźwiedzki, w zestawieniu wyników współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2023, opracowanego dla Ministerstwa Sportu, nasza gmina zajęła 1. miejsce w powiecie sochaczewskim, 7. miejsce na Mazowszu oraz 71. miejsce w kraju. Sport to zatem istotna część życia Gminy Teresin. W 2022 roku przeznaczono na ten cel 3 886 332,60 zł, w tym 244 082,00 zł na stypendia sportowe. Dostępność bazy sportowej i rekreacyjnej wpływa pozytywnie na wzrost aktywności fizycznej, rozwój zainteresowań oraz sposoby spędzania wolnego czasu przez nasze dzieci i młodzież.

Wśród zaproszonych na Galę gości pojawili się nominowani zawodnicy, trenerzy i reprezentanci sekcji sportowych, a także przedstawiciele władz samorządowych – wójt Marek Olechowski, Bogdan Linard, przewodniczący Rady Gminy, Jan A. Łopata, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sochaczewskiego, Agnieszka Ptaszkiewicz, radna powiatu, przedstawicielka posła na Sejm RP Adama M. Orlińskiego, Krzysztof Walencik, dyrektor GOSiR, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, radni gminni oraz sołtysi. Honorowym gościem Gali był Andrzej Supron, medalista olimpijski, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Wydarzenie perfekcyjnie przygotowała Justyna Kamińska, animatorka sportu, a całość sprawnie poprowadziła dziennikarka Radia Niepokalanów Malwina Szymańska. Galę uświetnił recital wokalistów z Teresińskiego Ośrodka Kultury (Agaty Kosiorek, Łucji Niedzińskiej i Wiktora Podkańskiego) pod kierunkiem Joanny Cieśniewskiej. Wójt Marek Olechowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że sport to niezaprzeczalna wizytówka Gminy Teresin, o czym świadczy ilość sukcesów i przyznanych sportowcom i działaczom wyróżnień. Kapituła złożona z przedstawicieli wiodących dyscyplin w naszej gminie, wybrała dziesięciu najlepszych sportowców 2023 roku i przyznała wyróżnienia w pięciu innych kategoriach. Najważniejszy tytuł – Sportowca Roku 2023 – trafił w ręce Mateusza Zawadzkiego – zdobywcy 1. miejsca w Drużynowych Mistrzostwa Polski, 1. miejsca w Pucharze Polski i co najważniejsze brązowego medalu Mistrzostw Europy U15 w zapasach w stylu wolnym.

 

SPORTOWIEC ROKU

  1. Mateusz Zawadzki (zapasy), 2. Dominik Kozłowski (łucznictwo), 3. Kamil Rybicki (zapasy), 4. Adrian Wagner (zapasy), 5. Wojciech Wysocki (zapasy), 6. Patryk Ciurzyński (zapasy), 7. Marta Mechocka (zapasy), 8. Lena Suchowolak (lekka atletyka), 9. Oliwia Dylik (łucznictwo),
  2. Fabian Niedźwiedzki (zapasy)

TRENER ROKU

Paweł Albinowski (zapasy)

 

SPORT SZKOLNY

Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich

 

DRUŻYNA ROKU

  1. UKS Filipides Teresin: Lena Suchowolak, Mikołaj Olejnik (lekka atletyka) – wicemistrzowie Polski w sztafetach 2x2x400 m, 2. LKS Mazowsze Teresin: Krystian Kryszkiewicz, Dominik Kozłowski, Michał Winnicki (łucznictwo), 3. UKS Tęcza Budki Piaseckie: Mateusz Selerski, Damian Selerski, Piotr Sudoł, Adam Władysiuk, Kamil Łażewski (tenis stołowy)

 

WYDARZENIE SPORTOWE ROKU

  1. XII Halowe Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie, 2. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza Młodzików w zapasach w stylu wolnym – Memoriał Wiesława Stempnia, 3. Mistrzostwa Mazowsza U-14 w Lekkiej Atletyce

 

TALENT ROKU

zapasy: Filip Kuśmirek, Aleksander Bielski, Bartłomiej Nowakowski, Karolina Zień, Arsenii Bondarenko, Maja Nowakowska, Dawid Bielski, Piotr Karaś

lekka atletyka: Liliana Karaś, Magdalena Niewiadomska, Stanisław Murawski, Adrian Czułek, Daria Duda, Maja Kornatowska, Oliwia Matyska, Filip Olejnik, Gabriela Rozbicka, Oliwia Rylska, Aniela Śniadoch, Wiktoria Śniadoch, Barbara Bargieł, Michał Lewandowski, Werinika Zalewska

tenis ziemny: Lena Pastuszka

łucznictwo: Oliwia Zagajewska, Damian Surmak, Anhelina Hordiichuk, Zuzanna Popławska, Julia Rzymowska

kolarstwo: Dawid Mańkowski

piłka nożna: Jakub Feliga

tenis stołowy: Michalina Buczyńska

 

Podczas uroczystej Gali wyróżniono także tych, którzy mocno wspierają kluby i różnego rodzaju wydarzenia sportowe na terenie Gminy Teresin. Pierwsze z nich trafiło do wójta Marka Olechowskiego. Drugie wyróżnienie przyznano dyrektorowi GOSiR Krzysztofowi Walencikowi. Kolejne wyróżnienia powędrowały do rąk Przewodniczącego RG Bogdana Linarda oraz Leszka Olczedajewskiego.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów oraz motywacji do działania i rozwijania sportowych umiejętności.

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast