FISHMOB – SZYMANÓW TAŃCZY DLA ŚW. JANA PAWŁA II

 26 majaprzed kościołem parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Szymanowie, odbyło się, obchodzone rokrocznie dla uczczenia urodzin papieża Polaka, wydarzenie FISHMOB, przygotowane pieczołowicie przez niepokalankę s. Adrianę Kotowicz. Fishmob jest lednickim odpowiednikiem flashmobu. Każdego roku gromadzi wielu uczniów szymanowskiej szkoły podstawowej, jak i wszystkich zainteresowanych wspólnym tańcem. To doskonały przykład, że w urodziny można nie tylko wyśpiewać życzenia, ale także je wytańczyć.

Już po raz kolejny w majową, słoneczną niedzielę mieszkańcy Szymanowa i okolic zatańczyli podczas świętowania urodzin św. Jana Pawła II. Taneczny happening został zorganizowany w ramach akcji „Cała Polska tańczy dla papieża – FISHMOB 2024” promującej spotkania dzieci i młodzieży nad Lednicą. W tym roku świętowano 104. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. – Jestem niezwykle uradowana faktem, że tak wiele młodych ludzi uczestniczy w tym niezwykłym wydarzeniu, że nie wstydzi się okazywać swoich uczuć i emocji poprzez taniec na chwałę Panu – podkreśla s. Adriana.

Warto wspomnieć, że mieszkańcy Gminy Teresin mają szczególny związek z postacią św. Jana Pawła II. Jeszcze jako ksiądz – wykładowca KUL odwiedził szymanowski klasztor, by poprowadzić tam rekolekcje, a w 1983 już jako następca św. Piotra przybył do Niepokalanowa w trakcie swojej drugiej pielgrzymki do ojczyzny. Wielkim zaszczytem jest dla nas również to, że Jan Paweł II przyjął w 2001 roku tytuł Honorowego Obywatela Gminy Teresin.

 

Redakcja

 

Wielkość czcionki
Kontrast